SonTakip

AirPods pil sorunu ile gündemde

Apple’ın başı bu aralar pil sorunları ile dertte. iPhone 6s, yeni MacBook Pro derken şimdi de Apple’ın yeni kablosuz kulaklığı AirPods’un batarya problemleri ortaya çıktı.

AirPods pil sorunu ile gündemde

Bu ayın başlarında yeni MacBook Pro ile ilgili pil şikayetleri gelmeye başlamıştı. Bir kaç gün önce Consumers Reports’un MacBook Pro’ları tavsiye edilmeyen cihazlar olarak açıklaması üzerine Apple pil sorununu araştırmaya başlamıştı.

AirPods bataryaları sorunlu mu?

Satışının gecikmesi ile geçtiğimiz ay sürekli gündemi meşgul eden AirPods’ta ilk sorun ortaya çıktı. Kablosuz kulaklıklarına kavuşan kullanıcılar Reddit ve Macrumors Forumlarında pil sorunlarını dillendirmeye başladılar.

Reddit’te bir kullanıcı tam dolu olan ve 3 saat kullandığı AirPods’u şarj kutusuna koyduğunu, ertesi gün kullanmaya başladığında %50 şarj oranı ile karşılaştığını belirtti. Aynı kullanıcı diğer 2 gün 5 saatlik kullanımın sonunda pilin %30’a düştüğünü söylüyor. Halbuki Apple, kablosuz kulaklığı için şarj kutusu ile birlikte 24 saat kullanım vaadediyor.

Konu ile ilgili diğer kullanıcıların şikayetlerine bakıldığında Apple’ın yeni bir pil sorunu ile karşı karşıya olduğu açık. Zira AirPods’un bir gecede %40 oranında güç kaybına uğradığını belirten yorumlar da mevcut.

Apple destek topluluklarında da benzer şikayetler bulunmakta. Bazı kullanıcılar tam dolu olan AirPods’un şarjının bir gecede %80’e düştüğünü belirtiyorlar.

Konu ile ilgili Apple’dan henüz bir açıklama yapılmadı. Henüz çok yeni olan bir ürünün böylesine bir problem ile gündeme gelmesi düşündürücü. Umarız kısa sürede çözüme kavuşur.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/airpods-pil-sorunu-ile-gundemde-78098

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası