SonTakip

2022 iPad Pro modelleri 3nm işlemciyle gelecek!

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir rapor, Apple’ın yeni iPad Pro ailesi için geliştirdiği kablosuz şarj özelliği üzerinde çalıştığını öne …

2022 iPad Pro modelleri 3nm işlemciyle gelecek!

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir rapor, Apple’ın yeni iPad Pro ailesi için geliştirdiği kablosuz şarj özelliği üzerinde çalıştığını öne sürüyordu. Hatta bu sebeple şirketin, cihazların arkasındaki logo kısmını önümüzdeki yıl, metal yerine cam olarak yapacağı söylendi. Bugün de işlemcisiyle alakalı sızıntılar ortaya çıktı.

2022 iPad Pro modelleri M2 çipinden güç alacak!

Apple, geçtiğimiz yıl piyasaya çıkardığı M1 yongasıyla birlikte beğenileri topladı. Şirket bu işlemciyi hem tabletlerinde, hem de MacBook Air ve MacBook Pro modellerinde kullandı. Hatta ilerleyen süreçte, M1 Pro ve M1 Max isimleriyle tanıttığı çiplerle birlikte 14 ve 16 inçlik MacBook Pro ailesini yeniledi.

Fakat isimlendirme olarak Pro ve Max’in yanı sıra M1, M2 ve M3 olarak asıl serinin devam etmesi planlanıyor. Performans odaklı cihazlardaysa bu 2. isimlendirme devam edecek. Bununla birlikte, ortaya çıkan raporlar, halihazırda 5nm üretim sürecinden geçen M1’den güç alan iPad Pro modellerinin, 3nm ile üretilecek olan ve selefinden en az yüzde 15 daha yüksek performans sağlaması beklenen M2 çipiyle güncelleneceğini söylüyor.

Dolayısıyla Apple, şu anda 4nm üretim sürecini kullanan Samsung ve TSMC üretimi diğer yongaların bir adım önüne geçebilecek. Fakat 3nm ile hayatımıza hangi yeniliklerin gireceği konusunda tartışmalar sürüyor. Sanırım bunu etkinlik sırasında göreceğiz.

Bu yeni modellerin, tıpkı geçtiğimiz yıl tanıtılan selefleri gibi 11 inç ve 12.9 inç boyutlarında gelmesi bekleniyor. Ayrıca yeni M2 çipi sayesinde yalnızca CPU’da değil, yenilenen daha güçlü bir GPU’ya sahip olacak. Fakat detayları henüz belli değil.

Şirketin M1 iPad Pro modelleri, geçtiğimiz yılın Nisan ayında ortaya çıktı. Fakat Apple bu yıl, Mart veya Nisan’da yapılması planlanan etkinlikte, yeni iPhone SE+ akıllı telefonunu ve iPad Air 5’i tanıtmaya hazırlanıyor. Dolayısıyla bu yeni iPad Pro’ları en erken sonbahar aylarında görmeyi bekliyoruz. Fakat M2 çipi beklenenden önce çıkabilir.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası