SonTakip

14 yaşından küçüklere TikTok kısıtlaması geldi!

Uzun süredir tüm dünyayı kasıp kavuran TikTok, kendi iç pazarında baskı görmeye devam ediyor. Milyonlarca kullanıcının eğlenmek için kullandığı …

14 yaşından küçüklere TikTok kısıtlaması geldi!

Uzun süredir tüm dünyayı kasıp kavuran TikTok, kendi iç pazarında baskı görmeye devam ediyor. Milyonlarca kullanıcının eğlenmek için kullandığı platform, geri kalan kitle tarafından fazlasıyla eleştiriliyor. Bugün alınan bir karar ise yaşı küçük olanların uygulamayı kullanmasını kısıtlıyor.

Kitlesinin ciddi bir kısmı küçük yaştaki kullanıcılardan oluşan TikTok, içerdiği videolar ve içerisindeki düzenleyici sebebiyle büyük bir üne sahip. Nitekim platform oldukça kısa sürede sosyal medyadaki dengeleri değiştirmeyi başarmıştı. Ancak artık 14 yaşından küçüklerin uygulamaya girişini kısıtlanacak.

Çin, TikTok kullanımını kısıtladı

Gençlerin internet kullanımını azaltmak isteyen Çin hükümeti birçok yasa ile uygulamalara baskı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde çevrim içi oyun oynayan 18 yaş altı kullanıcılara yeni sınırlamalar getiren ülke, çeşitli platformlara da kimlik doğrulama şartı istedi.

Yapılan açıklamaya göre “kimliği doğrulanmış 14 yaşın altındaki” kullanıcılar yalnızca 06:00 ile 22:00 saatleri arasında uygulamayı kullanabilecek. Elbette kısıtlama bununla da bitmiyor.

Sınırlamadan etkilenen kullanıcılar bu saatler içerisinde sadece 40 dakika uygulamayı kullanabilecek. Yani 14 yaşın altındakiler sabah 6 akşam 22 arasında 40 dakika TikTok’a giriş yapabilecek. Son olarak TikTok’un gençlik sürümüne yeni içerikler eklenecek. Bu içerikler deneyler, sergiler, tarihi bilgiler ve ülke manzaraları olarak sıralanacak.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası