Yerli uçan otomobilin ilk görüntüleri paylaşıldı!

  • 11 Ağustos 2019
  • 25 kez görüntülendi.
Yerli uçan otomobilin ilk görüntüleri paylaşıldı!

Türkiye’nin büyük teknoloji şirketlerinden BAYKAR, ilk yerli ve milli uçan otomobil prototipinin hazırlandığını açıkladı. Türkiye’nin ilk yerli uçan otomobil ismi “CEZERİ” olarak açıklandı. Herhangi bir sorun olmadığı takdirde TEKNOFEST’te ziyaretçilere kapılarını açacak.

Yerli otomobil prototipi ilk kez incelendi

Uzun bir zamandır konuşulan yerli otomobil konusunda önemli bir gelişme yaşandı. Yerli otomobil prototipi ilk defa sergilenirken TOBB Başkanı konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin ilk yerli uçan otomobil CEZERİ prototipi tamamlandı

Dünyada otomotiv sektörünün teknoloji ile oluşturduğu ahenk, otonom otomobillerden insansız hava araçlarına kadar birçok büyük gelişmelerin yaşanmasına neden oldu. Son yıllarda yerli ve milli otomobil üretmek için hazırlık içerisinde olan BAYKAR, yeni otomobilin prototipini paylaştı.

Baykar Teknik Müdürü (CTO) ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Türkiye’nin ilk milli ve yerli uçan arabası “CEZERİ“nin prototipini hazırladıklarını açıkladı. Hazırlıkların ve testlerin tamamlanması durumunda TEKNOFEST‘te kısa bir uçuş yapacağını belirten Bayraktar, CEZERİ‘nin tasarımı ve görünüşü ile ilgili farklı görüşleri beklediğini belirtti.

Aracın hazır olması durumunda 17-22 Eylül tarihleri arasında Atatürk Havalimanı‘nda gerçekleştirilecek TEKNOFEST süresince yeni yerli ve milli otomobil prototipi tanıtılacak ve ziyarete açılacak.

https://shiftdelete.net/yerli-ucan-otomobil-ilk-goruntuleri-ortaya-cikti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri