Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Yeni yılın ilk Kanlı Ay Tutulması gerçekleşti!

  • 21 Ocak 2019
  • 81 kez görüntülendi.
Yeni yılın ilk Kanlı Ay Tutulması gerçekleşti!

Kanlı Ay Tutulması, Ay’ın Dolunay evresindeyken ve Ay tutulması esnasında yaşanan bir olaydır. Kanlı tutulma gerçekleşirken Dünya, Ay ve Güneş‘in arasında kalır ve Güneş’ten Ay’a giden ışığı engeller. Bundan dolayı Ay, Dünya’nın gölgesi ile kaplanır.

Bu esnada Dünya’da Güneş’in doğduğu ve battığı yerlerde Güneş ışıkları Ay’ın yüzeyine ulaşır. Ulaşan Güneş ışıkları geniş bir şekilde yayılarak Ay’a kırmızı bir görüntü kazandırdığından “Kanlı Ay Tutulması” şeklinde gözükür.

NASA uzaylıları nasıl bulacağını açıkladı!

Bir takım yürütülen çalışamalar doğrultusunda NASA, uzaylıları nasıl bulacağını açıkladı. Raporlara göre, NASA önümüzdeki yıllarda uzaylıları bulmak amacıyla çalışmalar yürütmeye başlayacak!

 

İstanbul’da sabah saatlerinde görülebilecek olan tutulmayı yoğun bulutlu hava nedeniyle çok net göremedik. İstanbul’da tutulma şu şekilde gerçekleşti:

  • 05:36 – Kısmi Tutulma başladı,
  • 06:34 – Parçalı Tutulma başladı,
  • 07:41 – Tutulma tamamen başladı,
  • 08:24 – İstanbul’da Güneş doğdu,
  • 08:28 – İstanbul’da Ay tamamen battı.

 

Sonraki Ay Tutulması 16 Temmuz’da!

Bir sonraki Ay Tutulması 2 Temmuz’da gerçekleşecek. Ama maalesef bu tutulmayı Türkiye’den izlemek mümkün değil. Türkiye’den görebileceğimiz bir sonraki tutulma 16 Temmuz 2019’da gerçekleşecek.

 

https://shiftdelete.net/yeni-yilin-ilk-kanli-ay-tutulmasi-gerceklesti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri