Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Uber iPhone kullanıcılarının ekranını kaydediyor – Shiftdelete.net

Bir güvenlik araştırmacısının tespitine göre Uber iPhone kullanıcılarının ekranını kaydediyor! Peki Apple, Uber uygulamasına neden böyle bir izin verdi?

  • 08 Ekim 2017
  • 250 kez görüntülendi.
Uber iPhone kullanıcılarının ekranını kaydediyor – Shiftdelete.net

Başı bir türlü dertten kurtulamayan Uber, bu sefer de iPhone kullanıcılarından tepki çekecek gibi gözüküyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bilgilere göre Uber iPhone kullanıcılarının ekranını kaydediyor.

Neden Uber iPhone kullanıcılarının ekranını kaydediyor?

Apple‘ın normal şartlarda uygulamalara ekran kaydetme izni vermemiş olmasına rağmen Apple ile yapılan bir anlaşma sonucunda Uber’e özel izin verildiği iddiasına Uber’den cevap gecikmedi. Uber güvenlik araştırmacılarından Melanie Ensign, Twitter üzerinden açıklama yaptı. Bu izinle alakalı olarak, Apple Watch‘un önceki nesillerinin harita görüntüsünü işleyemediğini bu nedenle iPhone‘un ekranının kaydedilerek Apple Watch‘a aktarıldığını belirtti.

Bu durumu ortaya çıkaran güvenlik araştırmacısı Will Strafach, Uber dışında başka bir uygulamada bu özel izni görmediğini belirtti ve Uber uygulamasında oluşabilecek bir güvenlik zafiyetinin bu özel izin nedeniyle tüm iOS güvenliğini tehlikeye atabileceğini de belirtti.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/uber-iphone-kullanicilarinin-ekranini-kaydediyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri