Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

New Horizons, MU69 isimli gök cismini görüntülendi!

  • 27 Ocak 2019
  • 306 kez görüntülendi.
New Horizons, MU69 isimli gök cismini görüntülendi!

Plüton kaşifi olarak nitelendirilen New Horizons isimli uzay gemisinin 2019 hedefindeki Kuiper kuşağına ait gök cismi MU69 görüntülendi!

ABD’nin sır gibi sakladığı UFO belgeleri yayınlandı!

Amerika’nın herkesten sakladığı ve UFO belgeleri, bir soru önergesi yoluyla gün yüzüne çıkartıldı. İşte, karşınızda ABD’nin sır gibi sakladığı UFO belgeleri!

New Horizons’dan MU69 isimli gök cismi görüntülendi!

Güneş sisteminin bilinen en eski parçalarından biri olan MU69, aynı zamanda güneş sisteminin oluşum sürecinde ortaya çıktığı düşünülüyor. Dünya’mıza uzaklığı 6.6 milyar km olan ve iki uzay cisminin birleşmesi ile ortaya çıkan bu cisim, insanlık tarihinde uzay aracıyla incelenen en uzak cisim olmuştur.

New Horizons, 2006 yılında ilk hedefi Plüton ile yolculuğa başladı. En ünlü Kuiper kuşağı cismin hakkında iz bırakan fotoğrafları ve tonlarca veriyi bilim insanlarına gönderdikten sonra ekip, hedeflerini karşılaşacakları bir sonraki kayaya, yani Ultima Thule’a çevirmişti.

Daha sonra 2019 hedefi için rota MU69’a yöneldi. Kuiper’in gök cismi MU69’un ilk fotoğrafları biraz hayal kırıklığına uğrattı. Fakat New Horizons isimli uzay aracı saatte 31.500 mil hızla ilerlerken binlerce mil öteden bu fotoğrafları çektiğini düşünürsek gayet başarılı görüntüler olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü bir geminin Dünya’ya yaklaşık 4 milyar mil uzaklıkta olmasından dolayı bir sinyalin gelmesi de altı saat sürüyor. Bununla birlikte iletilecek çok fazla veri var.

Cismin iki loblu yapısında, küçük lob tarafında derin bir çöküntü ve koyuluk, iki lobun birleştiği yerde ise parlak beyaz bir renk ön plana çıkıyor. Bilim insanları henüz bu renk farkının sebebine ulaşabilmiş değil.

Fakat, New Horizons isimli araç, bu cisim hakkında veri geri göndermeye devam ediyor. Detaylı bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

https://shiftdelete.net/insanlik-tarafindan-incelenen-en-uzak-cisim-mu69

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri