Microsoft Xbox oyuncularını sevindirecek bir patent aldı

  • 11 Ağustos 2019
  • 33 kez görüntülendi.
Microsoft Xbox oyuncularını sevindirecek bir patent aldı

Teknolojinin gelişimi denince akıllara gelen ilk şirket olan Microsoft Xbox oyuncularına özel önem verdiğini yaptığı her gelişmede hissettiriyor. Şirketlerin patent başvuru sayıları ve hızlarıyla adete rekabete dönüşen bu durumun son patent başvurusunu Microsoft gerçekleştirdi.

Samsung Unpacked etkinliğinde Microsoft sürprizi

Samsung, önümüzdeki hafta yapacağı etkinlik kapsamında Microsoft ile ortak bir çalışma ile karşımıza çıkacak. Beklenen Unpacked etkinliği Samsung Microsoft ortaklığı ile oldukça konuşulacak.

Microsoft Xbox ile akıllı telefonları taşınabilir konsola çevirecek

Temmuz ayında ortaya çıkan patent başvurusu içeriğine göre Microsoft akıllı telefonları taşınabilir Xbox oyun konsoluna çevirecek bir donanım üzerinde çalışıyor. Patent ayrıntılarında akıllı cihazları konsola çevirecek iki kontrolcünün çizim ve bilgileri yer alıyor.

Görünüş itibariyle kontrolcüler Nintendo Switch’e benziyor. Kontrolcülerin özellikleri arasında dahili hoparlörler, jak girişi ve kablosuz kulaklık desteği bulunuyor. Yanko Design’ın tasarımcılarından biri olan Sarang Sheth, Microsoft’un patentinde bulunan kontrolcüyü kendi hayal gücü ile harmanlayarak ortaya bir tasarım çıkardı.

Microsoft’un patentindeki taşınabilir kontrolcüler, akıllı telefonları desteklerse Gears of War 5 ve Halo gibi özel Xbox oyunlarının geldiğini de eklersek oyuncuların xCloud projesine daha fazla ilgiyle yaklaşmasını sağlayabilir.

https://shiftdelete.net/microsoft-xbox-oyuncularini-sevindirecek-bir-patent-aldi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri