Lexus Ay aracı tasarımlarını paylaştı

  • 21 Ocak 2020
  • 72 kez görüntülendi.
Lexus Ay aracı tasarımlarını paylaştı

Lexus Ay aracı tasarımları görücüye çıktı. Fütüristik tasarımlar yapan şirket, Dünyamızın tek doğal uydusunda hangi modellerle seyahat edebileceğimize dair bazı tasarımları ortaya koydu. Bu tasarımlar ile Ay’da seyahat gerçekleştirilebilecek.

Bilim insanları, özel uzay taşımacılığı şirketleri ve uzay ajansları, daha önce insanlı uçuşun yapıldığı Ay’da bu kez kalıcı olmanın yollarını arıyor. Koloni kurularak Ay’ın bir üs haline getirilmesi hedefleniyor. “Ay’da nasıl seyahat edeceğiz?” sorusuna yanıt arayan Lexus, tasarladığı modelleri paylaştı.

Elon Musk’tan Mars yolculuğu için kredili sistem!

SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Mars yolculuğu için kredili sistem önerisi yaptı. Borçlanma seçeneğini gündeme getiren Musk, yeterli miktarda parası olmayanlar da Mars’a gitsin istiyor…

Lexus Ay aracı tasarımlarını paylaştı

Lexus’u üreten Toyota’nın tasarım stüdyosu, Document Journal dergisi için Ay’da kullanılabilecek 7 adet konsept tasarıma imza attı. Tasarımlar, adeta bilim kurgu filmlerini andırıyor. Lexus, Ay aracı tasarımları paylaşımında Zero Gravity adlı özel bir motosiklete yer verdi. Lexus Ay aracı tasarımları oldukça heyecan verici.

Motosikletin tekerlekleri yok. Araç, manyetik levitasyon ile (bir nesnenin manyetik alanlar dışında desteksiz olarak havada kaldığı yöntem) ayakları yerden kesiyor. Bu arada tasarımlar, Lexus’un henüz geliştirme aşamasında olduğu LF-30 elektrikli konseptinin gelecek nesil EV tasarımını yansıtıyor.

Diğer konseptler de birbirinden oldukça ilginç olsa gerek. Zira, Ay’da seyahat edenler manzaranın keyfini çıkarsın diye Cosmos‘ta oldukça fazla cam kullanılmış. Bouncing Moon Roller ise geniş bir arazide herhangi bir açıyla hem zıplıyor hem de yuvarlanabiliyor.

Lunar Cruiser, Ay’ın engebeli arazilerinde yumuşak sürüş sağlarken, Moon Racer eğlence amacıyla tasarlandı. Son olarak Lexus Lunar Mission, insanları Dünya’dan Ay’a taşıyacak.

Tabii ki, bunların hepsi sadece konsept. Gerçek Ay araçları çok daha az heyecan verici görünebilir. Yine de bu gibi araçları Ay yüzeyinin etrafında uçarken görebilmek, hatta içindeyken uçmak ne de güzel olur.

https://shiftdelete.net/lexusun-ay-icin-tasarladigi-araclar-ortaya-cikti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri