Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Google sürücüsüz taksi için Avrupa’ya göz kırpıyor!

  • 10 Haziran 2018
  • 149 kez görüntülendi.
Google sürücüsüz taksi için Avrupa’ya göz kırpıyor!

Google‘ın çatı şirketi olan Alphabet‘in otonom araç üreten iştirak firması Waymo, gözünü Avrupa yollarına dikti. ABD’de yaptıkları sayısız denemeden sonra Waymo yetkilileri şimdi de Avrupa pazarına gireceklerini söylediler. Üstelik Google sürücüsüz taksi için binlerce yeni araç siparişi veriyor.

Uber, davalık olduğu Waymo ile ortaklık kuracak!

Uber, geçtiğimiz yıl patent çaldığı sebebiyle davalık olduğu Waymo ile ortaklık kuracak. İşte Uber Waymo ortaklığı ile gelecek olan yeni sürücüsüz otomobiller!

Waymo, ürettiği otonom araçlar ile taksicilik hizmetlerini ABD sınırları içerisinde vermeye başladı. Waymo yöneticileri, filosunda bulunan yaklaşık 600 adet otonom taksileri ile bugüne kadar ABD yollarında 7 milyon milden fazla yol kat ettiklerini açıklamıştı. Şirket CEO’su John Krafcik yaptığı açıklamada, Waymo’nun ABD’de test ettiğine benzer bir robot taksi hizmetini Avrupa pazarında da gerçekleştirmek istediklerini söyledi.

Google sürücüsüz taksi için ortaklığa girecek!

İtalya’nın Torino kentinde düzenlenen Automotive News Europe Kongresi‘nde konuşma yapan Krafcikşirketin Avrupa pazarındaki yerel bir oyuncuyla robot taksi kapsamında bir ortaklığa gireceğini duyurdu. Bu yerel şirket hakkında herhangi bir ipucu vermeyen Krafcik, Avrupa’daki yolların ABD’ye göre daha dar ve zorlu olduğunu ekledi. Bu yüzden şirket olarak daha hassas bir çalışma yapacaklarını söyledi.

Google, Avrupa için 62000 adet yeni sipariş verdi!

Google’ın 2009’da başlattığı sürücüsüz araç programından doğan Waymo, sahip olduğu yenilikçi teknolojiler ile büyük adımlar atıyor. Filolarında yer alan yaklaşık 600 adet Chrysler Pacifica marka minivanı Avrupa yollarına açmak için, şirket yeni bir filo alımı yapacak. Yeni filo için tam 62000 adet aynı marka minivan sipariş eden Waymo, bakalım Avrupa’da istediği konuma gelebilecek mi?

https://shiftdelete.net/googlein-surucusuz-araclari-avrupaya-goz-kirpiyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri