Google Mesajlar 4.2 ile spam mesajlar önlenecek

  • 01 Aralık 2019
  • 80 kez görüntülendi.
Google Mesajlar 4.2 ile spam mesajlar önlenecek

Her kullanıcının yakındığı spam mesajlar için Google kolları sıvadı. Google Mesajlar 4.2 sürümündeki birtakım yeniliklerle spam mesajların önüne geçmeyi planlıyor. Beta sürümü yayımlanan uygulamanın yeni versiyonu yakın zamanda kullanıcılara sunulacak.

Google Mesajlar 4.2 ile spam mesajlar engellenecek

Son çııkan bilgilere göre, Google spam mesajları önleyecek. Google Mesajlar 4.2’nin yayımlanma tarihi için yıl başından kısa bir süre sonrası işaret ediliyor. Uygulamanın bu sürümünde, doğrulama özelliği bulunacak.

Google Stadia için sevindiren Android haberi

Google Stadia’yı kullanabileceğimiz platformların sayısı artış gösterecek. Google Stadia Android telefonlarda oynanabilecek mi? Google Stadia hangi platformlarda kullanılabilecek?

Bu özellikte, mesajın sahte bir kimlikten mi yoksa gerçek bir kullanıcıdan mı geldiğini belirlemek için kimlik doğrulama kodları kullanılacak. Google Mesajlar’ın beta sürümünde bu gelişme için birtakım bilgiler görüldü.

Kimlik doğrulanması için kullanıcıların alışkın olduğu bir yöntem kullanılacak. Mesaj gönderen kişiye onay için bir kod gönderilecek ve bu yöntemle spam mesajların önüne geçilmeye çalışılacak.

Spam mesaj nedir? 

Spam mesaj, sizin talebiniz dışında size gelen reklam içerikli iletilerdir. Bu tip mesajların hayatımıza çok kısa bir süre önce girdiğini düşünsek de aslında durum böyle değil.

İlk spam mesaj 1978’de atıldı. Bu gönderi DEC isimli bir firmanın pazarlama müdürü Gary Thuerk tarafından gönderildi. Hızlı ve kolay bir yolla reklamı kullanıcılara ulaştırmak isteyen pazarlamacının tercih ettiği bu yol günümüzde hala gelen mesajlarımızın büyük bir bölümünü oluşturmakta.

Bu durum için alınan tedbir sizce faydalı olur mu?

https://shiftdelete.net/google-mesajlar-4-2-ile-spam-mesajlar-onlenecek

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri