Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Facebook KDV dönemi resmen başladı!

  • 09 Nisan 2019
  • 72 kez görüntülendi.
Facebook KDV dönemi resmen başladı!

Facebook ülkemizde reklam verenler için vergi uygulamasını resmen başlattı. Artık, Facebook reklamlarından yüzde 18 KDV alınacak. İşte Facebook KDV açıklaması…

Facebook 1.5 milyon videoyu sildi!

Facebook’ta yayınlanan 1.5 milyondan fazla video yayından kaldırıldı. Birçok video ise yükleme aşamasında engellendi. Aynı şekilde Youtube da benzer bir karar aldı. İşte detaylar…

Konuyla ilgili Facebook cephesinden açıklama yapıldı. Şirket bu konuyu, Facebook Business’ın “Faturalandırma ve Vergiler” bölümündeki “Türkiye Katma Değer Vergisi (KDV) Hakkında” kısmında yaptığı açıklamayla duyurdu.

Türkiye’de vergi kanunlarında yakın zamanda yapılan değişiklikler nedeniyle , Facebook Ireland Ltd. artık Türkiye’de yerleşik olmayan bir kurum olarak KDV‘ye tabi olacak. İşletmesi Türkiye’de bulunan reklam verenlerden yüzde 18 KDV alınacak.

Facebook reklamlarında KDV dönemi!

Facebook tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Facebook‘ta reklam vermeye devam etmek için hesap ayarlarınıza gidin ve işletme adınızı, adresinizi güncellediğinizden ve Türkiye KDV numaranızı eklediğinizden emin olun. Reklam veren, KDV numarasını vererek Türkiye Katma Değer Vergisi (KDV) Kanunu‘nun 9. Maddesi kapsamında KDV beyanında bulunacağını onaylar.

Not: KDV numaranızı vermezseniz, Size sunulan tüm reklam hizmetlerinden %18 oranında KDV alınır. KDV, reklamlarınız için sizden alınan her ücrete dahil edilir. Facebook reklamlarınızın ödemesini manuel bir ödeme yöntemi ile yapıyorsanız, reklam hesabınıza para sağladığınızda KDV uygulanır”

Artık reklam verenlerin hesaplarındaki KDV numaraları ekleyerek güncellemeleri gerekiyor.

Artık, 100 TL’lik bir reklam verdiğinizde bunun için 118 TL ödeme yapılacak.

https://shiftdelete.net/facebook-kdv-donemi-resmen-basladi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri