Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Elon Musk çocukları nasıl kurtaracak?

  • 09 Temmuz 2018
  • 103 kez görüntülendi.
Elon Musk çocukları nasıl kurtaracak?

SpaceX ve Boring Company mühendislerinin mağarada mahsur kalan çocuklara yardım etmek için Tayland’a gitmelerinin sadece bir sonrasında, Elon Musk yeni gelişmeleri olayı takip edenlerle paylaştı. Tham Luang mağara kompleksinde mahsur kalan futbol takımını kurtarmak için, “minik, çocuk boyutlarında bir denizaltı” üzerinde çalışılıyor.

Mahsur kalan çocukları kurtarmak için denizaltı kullanılacak!

Uzay turisti planı iptal mi oldu?

Space X, uzay turisti planlaması ile iki vatandaşı Ay’a göndermeyi hedefliyordu. Ancak yapılan son açıklamalar, uzay turisti planı için değişikliğe gidildiğini gösteriyor.

Elon Musk hafta başında çocukları kurtarmak için birçok yöntemin masaya yatırıldığından bahsetmişti. Bu yöntemler arasında, mağaraya doğru bir çukur kazmak ve ardından şişirilebilir bir tüp inşa etme seçeneği öne çıkıyordu. İşte bu şişirilebilir tüp planı üzerinden gidiliyor. Çocukları çıkaracak tüpün inşasında, Falcon 9’un sıvı oksijen transfer borusu kullanılacak.  Elon Musk ve Tayland’a giden mühendisler bu seçeneğe odaklanmış durumdalar.

Biz de sizler için bu dev kurtarma operasyonuna dair bilgileri bir araya getirdik ve bilgilendirici bir video hazırladık. İyi seyirler!

Elon Musk mecut planı açıkladı!

Peki, bu tüp ile çocuklar nasıl çıkartılacak? Attığı tweet’ler ile gidişatı merak edenleri bilgilendiren Musk, SpaceX takımının üzerinde çalıştığı araç hakkında detayları da paylaştı.

“Tayland’tan önemli haberler var. Ana amacımız, Falcon 9 roketinin sıvı oksijen transfer borusunu kullanan minik, çocuk boyutlarında bir denizaltı kullanmak. Bu araç iki dalgıç tarafından taşınabilecek kadar hafif ve dar boşluklardan geçebilecek kadar küçük olacak.”

Got more great feedback from Thailand. Primary path is basically a tiny, kid-size submarine using the liquid oxygen transfer tube of Falcon rocket as hull. Light enough to be carried by 2 divers, small enough to get through narrow gaps. Extremely robust.

— Elon Musk (@elonmusk) 7 Temmuz 2018

pic.twitter.com/3VbHrJJq5g

— Elon Musk (@elonmusk) 8 Temmuz 2018

Musk son olarak kurtarma çalışmalarında kullanılacak olan mini denizaltının test havuzundaki görüntülerini paylaştı. Zaman tükenirken, SpaceX’in ekipmanları bu dev kurtarma görevi için tamamlanıyor gibi görünüyor.

Testing underwater in LA pool pic.twitter.com/CDO2mtjP2D

— Elon Musk (@elonmusk) 8 Temmuz 2018

Elon Musk attığı tweet ile çocukları kurtaracak Falcon 9 parçalarını ilk kez paylaştı. Kurtarma çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Mahsur kalan çocukların zamanı hızla tükenirken, olayla ilgili yeni gelişmeler oldukça sizlere aktaracağız.

https://shiftdelete.net/elon-musk-cocuklari-kurtarma-planini-acikladi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri