Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Bakan’dan önemli UBER açıklaması!

 • 06 Haziran 2018
 • 140 kez görüntülendi.
Bakan’dan önemli UBER açıklaması!

Türkiye’de UBER tartışması devam ediyor. Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamanın ardından, cezalar hız kazanırken, şimdi de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önemli bir UBER açıklaması yaptı.

Bakan Soylu’dan önemli UBER açıklaması!

UBER ilanları rekor seviyeye ulaştı!

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan UBER açıklamasında bulunmuş ve yurt genelinde ciddi cezai yaptırımlar artmıştı. Şimdiyse satış sitelerinde UBER ilanları patlama yaşandı!

Maçka taksi durağında taksicilerle bir araya gelen Soylu, UBER’i korsan taşımacılık olarak değerlendirirken, şunları söyledi:

“Hukuk devletinin kendine ait kuralları var. Bu kurallar da şunlar: Uber’in yaptığı yetkisiz taşımacılık. Bunu kendileri de kabul ediyorlar zaten. Yetkisiz taşımacılık kanuna ait değil. Esas itibarıyla bunun adı korsan.”

Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu söyleyen Soylu, UBER’i yetkisiz taşımacılık yapmakla suçladı. Üç ana maddede neden UBER ve benzeri uygulamaların yasa ihlali yaptığını açıklayan Bakan, taksicileri de uyarmayı ihmal etmedi.

 • UBER yetkisiz taşımacılık yapıyor. Bunun adı korsan taksicilik yapmaktır.
 • Yurt dışına komisyon ödeniyor. Bu tip taşımalarda komisyon kesilemez.
 • Vergilendirmeye girmiyor. Vergisini başka ülkeye ödüyor.
 • 2015 yılında Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilen kanunun böyle bir açık oluşturduğunu söyleyen Bakan Soylu, bu tarz taşımacılık şirketlerinin boşluktan faydalandığını da belirtti.

  Olayın sadece korsan taşımacılığı engellemekle bitmeyeceğini, ayrıca taksicilerin de hizmet kalitesini artırmak zorunda olduğunu söyleyerek konuşmasını tamamladı.

  https://shiftdelete.net/bakandan-onemli-uber-aciklamasi

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  %d blogcu bunu beğendi:
  kamera sistemleri