Audi TT küllerinden elektrik ile doğacak

  • 13 Ekim 2019
  • 53 kez görüntülendi.
Audi TT küllerinden elektrik ile doğacak

VW Grubu’nun 90’lı yılların sonunda ürettiği en ilgi çekici otomobillerden birisi de, Audi TT. Çıktığı dönemde büyük beğeni toplayan spor otomobil, 2000 yılında “Görevimiz Tehlike 2” filminde de karşımıza çıkmıştı.

Genellikle oturaklı ve sağlam araçlar üretmesi ile bilinen Alman otomobil firmasının ürettiği ilk spor arabalardan olan Audi TT, ilk zamanlarda değişik ve heyecan verici tasarımının yanı sıra bir çok problem ile gündeme geldi.

2021 Toyota Mirai tanıtıldı! 650 km gidiyor

Yeni nesil Toyota Mirai tanıtıldı. 2021 Toyota Mirai yeni tasarım özellikleri ile dikkat çekiyor. Hidrojenle çalışan otomobilin menzili de uzayacak. İşte yenilenen özellikleri ile Mirai…

Yüksek hızlardaki kontrol sorunu ve daha sonra ortaya çıkan elektrik ve motor arızaları ile oldukça kan kaybetti. 2000’li yılların başındaki geri çağırma, 2003 yılında yapılan makyaj ve iyileştirmeler ile biraz toparlandı.

Audi TT elektrikli bir SUV haline geliyor

Ancak, taşlar tam yerine oturmadı. En son 2019 yılında tekrar makyajlanan Audi TT’de beklenilen ilgiyi görmedi. Sektördeki rakiplerin ve spor arabaların artması sonrasında TT satışlarında ciddi bir düşüş görüldü.

Audi yöneticileri, sonunda yeni TT için bir karara vardı. Auto Express’deki habere göre, TT artık yaşamına elektrikli bir SUV olarak devam edecek.

Aslında bu fikir ilk defa 2014 yılında Audi eski yöneticisi Rupert Stadler tarafından ortaya atılmıştı. Rupert Stadler, TT’yi beş kapılı bir crossover modeline dönüştürme fikrini sunmuştu.

Son yıllarda binek otomobillerin ve spor araçların SUV tarzına dönüştürülmesi bir akım olmuş durumda. Buna Jaguar F-Pace, Porsche Cayenne ve  Lamborghini Urus örnek olarak verilebilir. Bunun yanı sıra, son beş yılda araçların ve Audi’nin elektriklenme süreci de hızlandı. Ayrıca TT’nin düşen satış rakamları firmayı bu konuda ciddi bir biçimde tekrar düşünmeye zorladı. Audi, 2019 yılında bugüne kadar, dünya genelinde, sadece onkibin civarında coupe ve roadster TT satışı gerçekleştirebildi.

Firmadan edinilen bilgilere göre dördüncü jenerasyon TT’nin, eTTron olarak adlandırılması düşünülüyor. Bu söylenti de aracın elektrikli olacağı ihtimalini hayli kuvvetlendiriyor.

Yeni TT ya da eTTron, Audi’nin önümüzdeki beş-altı yıl içinde piyasaya sürmeyi düşündüğü 20 elektrikli araçtan sadece biri. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? TT, bu sefer SUV olarak istenilen başarıyı yakalayabilecek mi?

https://shiftdelete.net/audi-tt-elektriklenirken-fisi-cekilecek

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri