Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Audi sürücüsüz araç konseptini tanıttı!

  • 20 Nisan 2019
  • 81 kez görüntülendi.
Audi sürücüsüz araç konseptini tanıttı!

Otomobiller artık hepimizin üçüncü yaşam alanı haline geliyor. Bu fikirden yola çıkarak bir konsept geliştiren Audi de yeni konseptini görücüye çıkardı. Şangay Otomobil Fuarı’nda podyuma çıkan Audi sürücüsüz araç konsepti AI:ME, geleceğin mega şehirlerine bir projeksiyon çiziyor.

Yüzde yüz elektrikli Aston Martin podyumda!

Audi sürücüsüz araç konseptini tanıttı!

Alman lüksü Audi, bundan iki yıl önce, uzun yolculuklar için kullanılacak konsept otomobili Alcon’u tanıtmıştı. Şimdi ise bu konsepti AI:ME ile bir adım öteye taşıdı. Yeni konseptte yer alan elektrikli motor 125 HP’lik gücü ile dikkat çekiyor. Aracın tasarımı da bilimkurgu filmlerini aratmıyor. Aracın içi bir lounge görünümünde.

Dört kişilik kapasiteye sahip AI:ME, dördüncü derece otonom sürüş özelliğine sahip. Peki bu ne demek? Araç, sürücüsüz araca izin verilen tüm yollarda kendi başına gidebiliyor. Bu yüzden AI:ME’nin direksiyonu yalnızca ihtiyaç halinde ortaya çıkıyor. Otomobil içinde sürücü dahil hiç kimse sürüş ile çok fazla ilgilenmiyor. Kabinde kullanılan bilgi eğlence sistemi sesle, göz hareketleriyle ve dokunmatik ekranlarla kontrol edilebiliyor.

Başta da dediğimiz gibi bu konsept, insanların üçüncü yaşam alanı olarak anılıyor. Bu yüzden sürüş esnasında, otomobilin içinde yemek yemek, VR gözlüklerle video izlemek hatta meditasyon yapmak bile mümkün.

https://shiftdelete.net/audi-surucusuz-arac-konseptini-tanitti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri