Apple Watch, İsviçrelileri solladı!

  • 06 Şubat 2020
  • 52 kez görüntülendi.
Apple Watch, İsviçrelileri solladı!

Akıllı saat denince akla ilk gelen isimlerden olan Apple Watch başarısını tazeledi. Yeni yayınlanan Strategy Analytics satış tahminine göre, Apple 2019’da tüm İsviçre saat endüstrisini büyük bir farkla geride bıraktı. Akıllı saat pazarının geleceğini de bir noktada gösteren raporun detaylarına bir bakalım.

139 TL’ye ucuz akıllı saat aldık! Beğendik mi?

Ucuz akıllı saat almak halen daha mümkün. Biz de sizler için 139 liralık fiyat etiketiyle satın aldığımız akıllı saat modeline yakından bakıyoruz. Bakalım uygun fiyatlı akıllı saat bizlere neler sunuyor?

Apple Watch akıllı saat pazarını domine ediyor

Apple halihazırda akıllı saat birim satışlarını açıklamıyor olsa da Strategy Analytics şirketi topladığı veriler ile gerçeğe yakın tahminler yapabiliyor. Bu noktada, Apple Watch, tüm İsviçre saat markaları içinde 21 milyon satış ile karşılaştırıldığında, 2019 yılında dünya çapında 31 milyon adet akıllı saat sattı. Bu da Swatch gibi global İsviçre markalarının akıllı saat karşısında kaybettiğini işaret ediyor.

Strategy Analytics Genel Müdürü Neil Mawston söz konusu rakamlar için, gençler arasında oldukça popüler olan akıllı saat akımının, orta yaş ve üstüne gelindiğinde durumun değiştiğini, hala analog kol saatlerini tercih eden kemik bir kitlenin olduğunun da unutulmaması gerektiğini söylüyor.

Akıllı saat pazarının her fiyattan saate ev sahipliği yapması, cihazlara olan ilginin artmasına neden oldu. Biraz daha premium bir deneyim isteyen kullanıcıların elinin gittiği Apple Watch ise her geçen gün sunduğu kayış çeşitleri ve eklenen yeni özelliklerle birçok kişiyi etkiliyor. Özellikle sağlık takipçisi olarak vazgeçilmez hale gelen akıllı saatler, birkaç yıl içinde pazara iyice hakim olacak gibi duruyor.

Strategy Analytics Kıdemli Analisti Steven Waltzer ise, Apple Watch’un 2019 yılında dünya çapında 30,7 milyon sevkiyat gerçekleştirdiğini ancak bu rakamların 2018 yılına dönüldüğünde 22,5 milyonda olduğunun altını çiziyor. Ayrıca akıllı saat pazarının sağlıklı bir büyüme kaydettiğini aktaran Waltzer, Apple Watch’un Kuzey Amerika, Batı Avrupa ve Asya’da oldukça popüler olduğunu belirtiyor.

https://shiftdelete.net/apple-watch-saat-endustrisini-domine-ediyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri