Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Apple Music ve Spotify büyüme yarışında seyir değişiyor!

  • 08 Temmuz 2018
  • 137 kez görüntülendi.
Apple Music ve Spotify büyüme yarışında seyir değişiyor!

Her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılan müzik platformları Apple Music ve Spotify, kendi alanlarında birbirinin en büyük rakibi konumunda bulunuyorlar. Bu ikili arasında Dünya geneline baktığımızda en çok tercih edilen platform olan Spotify, geçtiğimiz gün istatistikçiler tarafından yayınlanan istatistiklere göre zirveyi Apple Music’e kaptırmak üzere.

Apple Music ve Spotify rekabetinde Apple öne geçiyor!

ABD’deki kullanıcı sayılarına baktığımızda, zaten önde olan Apple Music, Şubat ayından bu yana her ay dünya genelinde en az %5’lik bir büyüme göstermesinin yanında rakibi Spotify, her ay yalnızca %2’lik bir büyüme göstererek ikili arasındaki farkı azalmasına sebep olmuş gibi görünüyor.

YouTube Red gidiyor, YouTube Music geliyor!

YouTube kullanıcılarına sunduğu reklamsız video hizmeti olan Red yerine, yeni YouTube Music hizmetini getiriyor! İşte bu yeni hizmetin detayları ve fiyatı!

Her iki platform da 20 milyondan fazla aboneye sahip olsa bile, müzik endüstrisi istatistikleri doğrultusunda, ilerleyen zamanlarda Apple Music‘in abone sayısı bakımından Spotify’ı sollaması bekleniyor.

Yapılan tahminler bir yana, şu ana baktığımızda Spotify, 70 milyon ödemeli abonesi ve 90 milyon ücretsiz hesabıyla dünya lideri olmayı sürdürürken, Apple’ın yalnızca 45 milyon ödeme yapan kullanıcısı ve 5 ila 10 milyon aralığında deneme dinleyicisi bulunuyor.

Apple Müzik abone sayısı büyük artış yaşadı!

Apple CEO’su Tim Cook, Apple Müzik abone sayısı hakkında konuştu. İşte Apple’ın müzik servisinin en büyük rakibine bir adım daha yaklaştığının kanıtları!

Yani Apple’ın bu konuda Spotify’ı sollaması zor gözükse bile büyüme oranlarına baktığımızda Apple Music’in başarısı göz ardı edilemeyecek derecede fazla.

Apple Music veya Spotify platformlarına nereden ulaşabilirim?

Kullanmak istediğiniz platform Apple Music ise, Apple telefonlarınızdan veya Android için buradan ulaşabilirsiniz.

Kullanmak istediğiniz platform Spotify ise, telefonunuzun Mağazasından indirerek üyelik adımlarını takip edebilirsiniz.

https://shiftdelete.net/apple-music-spotifyi-geride-birakiyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri