Apple artırılmış gerçeklik gözlüğü için tarih verildi

  • 09 Ekim 2019
  • 69 kez görüntülendi.
Apple artırılmış gerçeklik gözlüğü için tarih verildi

Apple’ın artırılmış gerçeklik teknolojisine odaklandığı uzun süredir gündemden düşmüyor. iPhone X ile artırılmış gerçekliğe giriş yapan markanın detayları netleşmeyen ve en çok beklenilen ürünlerinin başında, Apple AR gözlüğü geliyor.

Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğü kafaları karıştırdı. Apple denildiğinde ilk akla gelen analist olmayı başaran Ming-Chi Kuo, Mart ayında yayınladığı raporda gözlüğün 2020 yılının ortasına kadar tanıtılacağını belirtmişti.

iPhone 11 ailesinin Türkiye fiyatı belli oldu!

Geri sayımın başladığı model ailesinin fiyatları sonunda belli oldu. iPhone 11 Türkiye fiyatı ile birlikte iPhone 11 Pro Türkiye fiyatı ve iPhone 11 Pro Max Türkiye fiyatı da netlik kazandı…

Apple artırılmış gerçeklik gözlüğü 2020 yılında geliyor

Temmuz ayında DigiTimes‘in yayınladığı raporda ise Apple’ın bu ürünü iptal ettiği iddia edilmişti. Ancak, geçtiğimiz ay Xcode 11 ve iOS 13’te tespit edilen detaylar, Apple artırılmış gerçeklik gözlüğünün yolda olduğunu kanıtlamıştı.

Kuo’dan bu konuda yeni bir rapor daha geldi. Ön gördüğü çıkış tarihini biraz erteleyen Kuo, Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğünün 2020 yılının ikinci çeyreğinde kullanıcılarla buluşturulacağını belirtiyor.

Kuo’ya göre Apple’ın AR gözlükleri bir iPhone aksesuarı olarak pazarlanacak. Böylece Apple’ın tüm donanımı aygıtın içerisine yerleştirmek zorunda kalmayacağı, gözlüklerin ince hafif olmasının önünün açılacağı belirtiliyor.

Analistin 2020 iPhone modelleri için oldukça iddialı bir tahmini var. Apple’ın önümüzdeki yıl iPhone 4’ü hatırlatan metal çerçeveli bir tasarımı benimseyeceğine inaniyor ve bu nedenle birim fiyatlarının artacağını belirtiyor.

https://shiftdelete.net/apple-artirilmis-gerceklik-gozlugu-tarih-verildi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri