Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Akıllı saat pazarının lideri Apple tehdit altında!

  • 01 Mart 2019
  • 53 kez görüntülendi.
Akıllı saat pazarının lideri Apple tehdit altında!

Apple’ın giyilebilir teknoloji konusunda oldukça iyi çözümler sunduğu tartışılmaz bir gerçek. Özellikle cihazlar arasındaki iletişiminin maksimum seviyede olması, Apple Watch’ın akıllı saat pazarının lideri olmasını sağlıyor.

Özellikle Apple Watch Series 4 ile kullanıcıların şikayetçi olduğu birçok sorunun ortadan kaldırılması satışlara doğrudan yansıdı. Strategy Analytics tarafından akıllı saat pazarındaki son durumu gözler önüne seren yeni bir rapor yayınlandı.

Apple Watch’ın büyük bir eksiği gideriliyor!

Apple Watch’ın en büyük eksikliklerinden birisi gideriliyor. Apple Watch uyku takibi özelliği nihayet Series 5 veya en geç Series 6 modeli ile hayatımıza girecek.

Apple akıllı saat pazarında liderliği koruyor!

2018’in dördüncü çeyreğinde dünya genelinde yaklaşık 18 milyon akıllı saat satışı gerçekleştirildi. Apple ise tek başına 9.2 milyon adetlik kısmı oluşturarak, 2017’nin aynı çeyreğine ( 7.8 milyon ) kıyasla yüzde 18’lik bir artış sağladı.

2017’nin dördüncü çeyreğinde 600 bin akıllı saat satan Samsung, 2018’in aynı çeyreğinde bunu 2.4 milyona çıkarmayı başardı. FitBit ise satışlarını 0.5 milyon seviyesinden, 2.3 milyona yükselterek Samsung’u üçüncü sıraya yerleştirdi.

Satış rakamlarını bir kenara bırakarak genel tabloya baktığımızda ise, akıllı saat pazarındaki yüzde 67.2’lik payı, 2018’in dördüncü çeyreğinde yüzde 50.7’ye geriledi. Nedeni ise FitBit ve Samsung’un çok ciddi bir şekilde yükseliyor olması.

Eğer böyle devam ederse Samsung’un akıllı saat pazarında Apple’ın liderliğini elinden alması kaçınılmaz olacaktır. Bu kapsamda Güney Koreli teknoloji devinin Galaxy Watch ile kullanıcıların beğenisini kazanmayı başardığını söyleyebiliriz.

https://shiftdelete.net/akilli-saat-pazarinin-lideri-apple-tehdit-altinda

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri