SonTakip

Yeni iPhone SE’nin çıkış tarihi ortaya çıktı

2021 yılına yeni iPhone 13 serisini kazandıran ancak yeni bir SE modeli tanıtmayan Apple, 2022 yılında bu cihazı tanıtacak. İlk iPhone SE’yi …

Yeni iPhone SE’nin çıkış tarihi ortaya çıktı

2021 yılına yeni iPhone 13 serisini kazandıran ancak yeni bir SE modeli tanıtmayan Apple, 2022 yılında bu cihazı tanıtacak. İlk iPhone SE’yi 2016 yılında tanıtan ve iPhone 5s tasarımını iPhone 6 donanımı ile sentezleyen üretici, aradan geçen 4 yılın sonunda ikinci jenerasyon SE’yi tanıtmıştı. Bu modelde iPhone 8 tasarımını baz alan Apple, iPhone 11 serisinin donanımını kullanıcılara sunuyordu. Bu serinin avantajı eski tasarımdan kopmak istemeyen kullanıcılara güncel donanım ve uygun fiyat sunmasıydı.

3. jenerasyon iPhone SE modelini bu yıl tanıtacak olan Apple, lansman tarihini yavaş yavaş netleştiriyor. Ekran Tedarik Zinciri Danışmanları (DSCC) CEO’su Ross Young tarafından paylaşılan Tweet’te yeni modelin ekranlarının üretimine başlayacağını söyledi.

iPhone SE 5G (2022), Mayıs’a kadar tanıtılacak

5G destekli 3. jenerasyon iPhone SE modelini tanıtmaya hazırlanan Apple, nihayet net tarihlerle karşımıza çıktı. Yeni telefonun ekranlarını hazırlatmaya başlayan üretici, Ross Young’un paylaştığı Tweet’le gündeme geldi. DSCC CEO’sunun yaptığı paylaşıma göre bu ay yeni SE 5G’nin (2022) ekran üretimleri başladı.

Ross Young’ın açıkladığına göre ekran üretiminin hemen arkasından üretime başlayacak olan telefon, Mart ayında tamamen hazır olacak. Mart ayının ardından Nisan veya Mayıs ayları, Apple’ın yeni lansmanına ev sahipliği yapacak. 4.7 inç büyüklüğünde olan yeni telefon, iPhone 13 serisinde yer alan Apple A15 Bionic çipinden güç alacak. Ayrıca telefonda 5G desteği de bulunacak.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası