SonTakip

Yeni Audi A3 Türkiye fiyatı ile karşımızda

Pandemi döneminde otomobil üretiminin yavaşlaması ve insanların sağlığını korumak için toplu taşıma yerine araçları tercih etmeye başlaması büyük …

Yeni Audi A3 Türkiye fiyatı ile karşımızda

Pandemi döneminde otomobil üretiminin yavaşlaması ve insanların sağlığını korumak için toplu taşıma yerine araçları tercih etmeye başlaması büyük bir krize neden oldu. Fabrikalar taleplere yetişemez hale gelirken, ülkemizde ikinci el otomobil fiyatları absürt noktalara ulaştı. Tabi bu süreçte üreticiler yeni modellerini tanıtmaya devam etti. Bunlardan birisi de: 2021 Audi A3.

Önceki modellere kıyasla daha agresif ve kaslı bir görünüme sahip olan yeni Audi A3 büyük abileri A6 ve A7’yi akıllara getiren detaylar ile karşımıza çıkıyor. Tasarımın yanı sıra teknoloji ve motor tarafında önemli değişimler söz konusu.

Yeni görünümüyle Audi A3

Dördüncü nesliyle karşımıza gelen Audi A3, Sportback ve Sedan olmak üzere iki farklı kasa tipiyle karşımıza çıkarken motor tarafında farklılık bulunmuyor. İki model de ülkemizde 1 litrelik veya 1.5 litrelik benzinli motor seçeneği sunuyor.

Aracın iç konsolu tamamen yenilendi ve sürücü ekranına ek olarak bilgi – eğlence sistemi daha büyük hale getirildi. Diğer modellerde genellikle iki ekrandan oluşan bir bilgi – eğlence sistemine yer veriliyor olsa da, bu modelde tek ekran bulunuyor.

2021 Audi A3 Türkiye fiyatları

Sedan modelleri 424 bin TL’den başlıyor, başlangıç gücü 110 beygir olsa da 468 bin TL’lik 150 beygirlik versiyonu da mevcut. Sportback kısmında ise fiyatlar 397 bin TL’den başlıyor. Aynı motor seçenekleri Sportback için de geçerli olacak ve fiyat 441 bin TL’ye kadar çıkabilecek.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası