SonTakip

Yeni Apple Watch modellerinin pil kapasiteleri belli oldu!

Apple‘ın geçen hafta düzenlediği ve Türkiye’de de ”Gelecek Zaman” olarak bilinen etkinlik kapsamında en yeni Watch Ultra, Watch SE ve Watch …

Yeni Apple Watch modellerinin pil kapasiteleri belli oldu!

Apple‘ın geçen hafta düzenlediği ve Türkiye’de de ”Gelecek Zaman” olarak bilinen etkinlik kapsamında en yeni Watch Ultra, Watch SE ve Watch Series 8 modellerini vitrine çıkardı. Akıllı saatler tasarımlarıyla olumlu geri dönüşler alırken, şirketin cihazların bazı teknik detaylarını açıklamaması da dikkat çekti. Kısa süre önce akıllı saatlerin pil kapasiteleri ortaya çıktı.

Yeni Apple Watch modellerinin pil kapasiteleri ortaya çıktı

Apple’ın yeni Apple Watch modelleri 3C veri tabanında göründü. Buna göre şirketin uygun fiyatlı modeli 40 mm Apple Watch SE 245 mAh ve 44 mm Apple Watch SE 296 mAh’lik pille kullanıcı karşısına çıkıyor.

Apple Watch Series 8’in 41 mm boyutundaki modeli 282, 45 mm modeli 308 mAh’lik bir pile sahip. Aynı zamanda ekstrem sporlara uygun olarak üretilen Watch Ultra ise 542 mAh‘lik pile ev sahipliği yapıyor.

Apple Watch Series 8 özellikleri

Apple’ın yeni nesil akıllı saati tanıtılmadan önce pek çok sızıntı ve iddialarla belirdi. Bugün ise onlarca söylentiden sonra kanlı canlı bir şekilde ortaya çıktı. Pandemiden yıllar önce Apple, akıllı saat için uzun süreli sağlık hedefleri tuttu. Geçtiğimiz aylarda Apple Watch Series 8 ile yazılımın dışında ilgili pek çok sızıntıyla da karşılaştık. Bloomberg analisti Mark Gurman, Apple’ın Watch Series 8’e bir sıcaklık sensörü ekleyeceğini iddia etti. Etkinlikle birlikte sıcaklık sensörü kesinlik kazandı.

Kullanıcıların uzun zamandır istediği sensör sayesinde saat, kullanıcının ateşinin normalden daha yüksek olması durumunda uyaracak. Bu sensör, 5 saniyede bir ölçüm yapıyor. Ayrıca 0.1 santigrat derece dahi olsa dahi ısı değişimini algılıyor. Ek olarak vücut sıcaklığını tüm gece ölçebilen Watch Series 8, kadınlara yumurtlama dönemleriyle ilgili de daha fazla bilgi verecek. Bu sayede kadınlar, takip sürecini daha detaylı bir şekilde gerçekleştirecek.

Apple Watch’ın ilk üç neslinde 38mm ve 42mm boyutlar yer alıyordu. Watch Series 7’de kasa boyutu genişletilerek 41 mm ve 45 mm olmak üzere iki farklı seçenekle çıktı. Apple Watch Series 8 de 45mm ve 41mm boyutlarıyla yer alıyor.

Yeni seri, 18 saat tüm gün pil ömrüne sahip olacak. Bununla birlikte ‘Düşük Güç Modu‘ da yer alacak. Düşük Güç modu sayesinde Apple Watch, 36 saate kadar pil ömrü sunacak. Bu yeni mod, watchOS 9 güncellemesiyle birlikte Series 4’ten sonraki diğer Apple Watch’lara da gelecek.

Aynı zamanda Watch Series 8, ‘Çarpışma Tespiti’ özelliği ile araba çarpmalarını da algılayacak. Bunun için de iki yeni hareket sensörü içeriyor. Açıklamaya göre çarpışma özelliği, yalnızca sürüş sırasında çalışacak. Böylece takla atma, ön çarpmaarka çarpma ve yan çarpma olmak üzere dört faklı kaza tipini belirleyecek.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası