Yeni Android 14 beta sürümü yayınlandı! Sorunlar çözülüyor

Google, ilk Android 14 beta güncellemesinin ardından yaşanan sorunlar için yeni Android 14 Beta 1.1 sürümünü yayınladı.

Yeni Android 14 beta sürümü yayınlandı! Sorunlar çözülüyor

Google, bu ayın başlarında ilk Android 14 beta sürümünü başlattı. Sürümün paylaşılmasından sonra kullanıcılar birçok hatanın olmasından şikâyet etti. Bugünse şirket, söz konusu sorunların ortadan kalkması için Android 14 Beta 1.1 güncellemesi güncellemesi yayınladı. İşte değişiklikler!

Android 14 Beta 1.1 güncellemesi mevcut sorunları çözüyor

Google bugün, Android 14 Beta 1.1 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme, bu ayın başında çıkan Beta 1 güncellemesindeki sorunları düzeltmek için karşımıza çıktı. Beta 1 güncellemesi sonrasında kullanıcıların çoğu birçok hatadan şikâyet etti. Yeni çıkan güncellem ise bu sorunlar için küçük bir düzeltme olarak yer alıyor.

Şirketin ara sürüm yayınlamasının nedeninin ise Beta 2 gelene kadar kullanıcıların yaşadığı sorunları ortadan kaldırmak. Yeni sürüm, Verizon’da Pixel 6, Pixel 6 Pro, ve Pixel 6a birimleri için UPB1.230309.017.A1 şekliden yer alıyor. Diğerleri için de UPB1.230309.017 olarak etiketlendi.

Şu an itibariyle Android’in yeni sürümünde herhangi bir yeni özellik yer almıyor. Yayınlanan Android 14 Beta 1.1 güncellemesiyle birlikte ortadan kaldırılan sorunlar şu şekilde:

  • Ayarlar uygulaması aracılığıyla veya ana ekrana uzun basarak Duvar Kağıdı ve Stil ekranına erişmeye çalışırken sistem kullanıcı arayüzünün çökmesine neden olan sorun çözüme kavuştu.
  • Parmak izi kilidinin kullanılmasını engelleyen sorunlar ortadan kalktı.
  • Bazı durumlarda bir SIM kartın veya eSIM’in algılanmasını ya da etkin olmasını engelleyen sorun ortadan kalktı.
  • Durum çubuğunun mobil ağı göstermemesi sorunu çözüme kavuştu.
  • Smart Lock etkin olduğunda kilit ekranının çözülmemiş yer tutucusu içeren bir mesaj görüntülemesine neden sorun ortadan kalktı.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası