SonTakip

Xperia XZ Kamerası Bu Kadar Hızlı mı?

Sony, Xperia XZ modelinin kamera konusundaki yeteneklerini gösteren yeni bir tanıtım videosu yayınladı. Yeni video Xperia XZ’nin kamera hız noktasındaki başarısını gözler önüne seriyor.

Xperia XZ Kamerası Bu Kadar Hızlı mı?

Sony kısa süre önce IFA 2016 etkinliğinde duyurduğu Xperia XZ modeli için yeni bir tanıtım videosu yayınlandı. Sony yeni tanıtım videosunda telefonun kamera özelliklerine odaklanıyor.

Xperia XZ kamera özellikleri

Sony, yılın ilk yarısında duyurduğu Xperia X ve Xperia X Performance modellerinde yer verdiği 23 megapiksel çözünürlüklü kamerayı daha da geliştirerek Xperia XZ akıllı telefona taşıyor.

F/2.0 lense sahip ve 1 / 2.3 inç büyüklüğünde IMX300 sensörün yer verildiği kamera, 5 eksenli yazılımsal optik görüntü sabitleme özelliğini barındırırken, Sony ilk kez bir akıllı telefonda kamerayı yeni nesil donanımlarla destekliyor.

Xperia XZ modelinde lazer otomatik odaklanma sensörü ve RGBC-IR sensörü yer alıyor.

Lazer Otomatik Odaklama sensörü, nesneye olan uzaklığı ölçerek farklı ışık koşullarında net görüntüler sağlarken, RGBC-IR sensörü ise beyaz dengesini ayarlamak ve renkleri doğal canlılıkta yakalamak için görünür renk bilgisini ölçüyor.

Kameranın odaklanma noktasındaki yeteneklerine, lazer otomatik odaklanma sensörü de katkı sununca Xperia XZ, gelişmiş ve hızlı bir odaklanma gerçekleştiriyor.

Sony, yeni nesil telefonda gelişmiş odaklanma özelliğini, hız vurgusunun ön planda olduğu dikkat çekici bir reklamla gösteriyor. Sony’nin YouTube kanalıyla yayınladığı videoya alt bölümden göz atabilirsiniz.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/xperia-xz-kamerasi-bu-kadar-hizli-mi-75097

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası