SonTakip

Xiaomi ardından Realme’den ‘adaptör’ göndermesi!

Biliyorsunuz bir süredir gündemde olan ve Apple’ın iPhone 12 serisi ile resmen kutu içeriğinden çıkartmış olduğu adaptör konusu gündemden …

Xiaomi ardından Realme’den ‘adaptör’ göndermesi!

Biliyorsunuz bir süredir gündemde olan ve Apple’ın iPhone 12 serisi ile resmen kutu içeriğinden çıkartmış olduğu adaptör konusu gündemden düşmüyor. Geçenlerde Apple’ın ardından Samsung’un da kutu içeriğinden adaptörü çıkartacağı iddaları ortaya atılmıştı. Çin merkezli popüler telefon üreticisi Xiaomi Apple göndermeli ve konuyu tiye alan bir paylaşım yapmıştı. Daha sonra bu paylaşımı silen Xiaomi’nin yeni Mi 11 modelinde, kutu içeriğinden şarj adaptörünü çıkartacağı ortaya çıkmıştı. Şimdi ise Realme Türkiye’den adaptör göndermesi geldi.

Realme Türkiye’den adaptör göndermesi

Xiaomi sanki böyle bir paylaşım yapmamış gibi serinin yeni üyesinden şarj adaptörünü çıkartmasıyla gündeme geldi. 29 Aralık’ta 2020 yılının sonlarında tanıtılması beklenen Xiaomi Mi 11 modelinin kutusunun videosu sızdırıldı. Burada Mi 11 modelinin kutu içeriğinde şarj adaptörünün yer almayacak olması şirketin, birçok kullanıcı tarafından eleştirilmesine neden oldu. İşte bu paylaşımın ardından Realme Türkiye’den konuyu tiye alan başka bir paylaşım yapıldı.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

realme Türkiye (@realmeturkey)’in paylaştığı bir gönderi

Söz konusu şirketler yaşanan ve kullanıcılar tarafından eleştirilen durumları sosyal medya hesaplarına taşımasıyla biliniyor. Akıllı telefon pazarının bir diğer dikkat çeken şirketlerinden birisi olan Realme’den, Xiaomi’nin yeni telefonunda kutu içeriğini güncellemesine yönelik bir paylaşım yapıldı. Realme Türkeyi’nin Instagram sayfasında görülen paylaşımda şunlar yazıyor:

”Aynı paraya başka markanın sadece şarj cihazını alacağına realme’nin 5.000 mAh bataryalı 2.3 GHz. c11’ini al.” yazıyor. Ancak şurada önemli bir durum karşımıza çıkıyor. Biliyorsunuz Apple’ı eleştiren Samsung ve Xiaomi kutu içeriğini güncellemiş ve şarj adaptörünü çıkartmaya karar vermişti. Her iki şirkette Apple’ı eleştirdikten sonra Apple’ın yolundan gitmeye karar vermişti. Realme Türkiye’nin sayfasından yapılan paylaşım sonrası gelen yorumların büyük bir çoğunluğu,”umarım bu paylaşımı silmezsiniz ve kutu içeriğini değiştirme kararı almazsınız” şeklinde oldu.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası