SonTakip

Windows 10’un yeni başlat menüsü yakında geliyor

Windows 10 başlat menüsü ile ilgili değişiklikler yapılacağını sizlere daha önce duyurmuştuk. Şimdi ise yapılan açıklamalara göre …

Windows 10’un yeni başlat menüsü yakında geliyor

Windows 10 başlat menüsü ile ilgili değişiklikler yapılacağını sizlere daha önce duyurmuştuk. Şimdi ise yapılan açıklamalara göre, güncelleştirilmiş başlat menüsü beklenenden çok daha erken zamanda karşımıza çıkacak. Yeni başlat menüsü için bu sonbahar ayları işaret ediliyor.

Windows 10 başlat menüsü yakında kullanıma sunulacak!

Güncellenmiş başlat menüsünün 2021’de gelecek bahar güncellemesiyle birlikte karşımıza çıkacağı konuşuluyordu. Ancak, durum biraz daha farklı olacak. Güncellenen menü,Windows 10 Build 19042.421’de karşımıza çıktı. Söylenene göre, ekim ya da kasım aylarında yeni menüyü görmüş olacağız.

Tasarımı yenilenen başlat menüsü artık daha sade olacak. Ek olarak, arka plan rengini değiştirme seçeneği de bulunacak. Yeni simgeler de yeni menüyle birlikte hayatımıza girecek. Sekmeler ise daha küçük resim şeklinde açılacaktır.

Son zamanlarda Edge, Chromium motoruna geçti ve daha hızlı çalışmaya başladı. Büyük Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi’nin yayınlanmasından sonra, tarayıcı RAM açısından daha verimli hale geldi. RAM kullanımı yüzde 27 oranında azalmış durumda.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası