SonTakip

Windows 10 Sun Valley arayüzü yeni özelliklere kavuştu

Teknoloji devi Microsoft, yeni arayüz güncellemesi Windows 10 Sun Valley için çalışmalarına devam ediyor. Beta grubunda test edilen bu sürüm, tüm …

Windows 10 Sun Valley arayüzü yeni özelliklere kavuştu

Teknoloji devi Microsoft, yeni arayüz güncellemesi Windows 10 Sun Valley için çalışmalarına devam ediyor. Beta grubunda test edilen bu sürüm, tüm kullanıcılar için Ekim ya da Kasım ayı gibi piyasaya çıkacak.

Windows 10 Sun Valley için Spotlight özelliği test ediliyor

Yıl sonuna doğru yayımlanması beklenen Windows 10 Sun Valley, beta grubunda sürekli olarak yeni özellikler yayınlıyor. Daha önce simge değişiklikleriyle gündeme gelen arayüz, şimdi ise yeni kişiselleştirilmiş ayarlarıyla ortaya çıkıyor.

Windows 10’un en son derlemesi, Windows Spotlight özelliğinin test edildiğini gösteriyor. Bu özellik, Bing üzerinden alınan duvar kağıtları masaüstünde görüntülemeyi sağlıyor.

Ayarlarda “Spot Işığı” seçeneğini aktif ederseniz, Bing’den gelen duvar kağıtlarını masaüstüne uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda kilit ekranı ve Bing’in ana sayfasında da bu dediklerimiz geçerli.

Windows 10 Sun Valley’e Bing duvar kağıtları seçeneği eklendi.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde Windows 10 Sun Valley’in yeni özelliğini görebiliyorsunuz. Eğer Insider kullanıcısı iseniz; Ayarlar> Kişiselleştirme> Arka Plan‘a giderek duvar kağıtlarını yapılandırabilirsiniz. Ayrıca Bing’den masaüstüne resimler gelsin istiyorsanız, Arka Plan açılır menüsünde “Odak Koleksiyonu” seçeneğini aktif edin.

Windows 10 Sun Valley için yeni Bing duvar kağıtları seçeneği test ediliyor.

Yeni Bing duvar kağıdı özelliği, tamamen kullanıcının isteğine bağlı olacak. Zira  Microsoft kimseyi Bing’i kullanması için zorlamayacak. Bu yüzden endişelenmenize gerek yok.

Dokunmatik klavye kişiselleştirme

Windows 10 Sun Valley sürümünde tespit edilen bir diğer özellik, yeni  “dokunmatik klavye” işlevidir. Bu özellik sayesinde dokunmatik klavye ayarlarınızı tercihinize göre kişiselleştirebilirsiniz.

Dokunmatik klavye kişiselleştirme ayarı geliyor

Microsoft’un sunmuş olduğu bu yeni özellik; tuşların rengini veya kenarlığını, arka planın opaklık seviyesini ve klavye oranını gibi ayarları yapmanıza izin verecek.

Üçüncü gelen yenilik ise, Microsoft’un araçları ve hizmetlerini kullanmak için sunulan “Aygıt Kullanımı” özelliğidir. İsteğe bağlı olarak sunulan bu yeni işlev sayesinde;  ev ödevi, yaratıcılık, eğlence, iş ve aile gibi kategoriler arasında geçiş yapabileceksiniz. Ancak ilerleyen günlerde daha fazla seçenek ekleneceği de söylentiler arasında.

Şu anda Sun Valley sürümüne eklenen yenilikler bunlar. Yıl bitimine doğru piyasaya sürülecek olan yeni arayüz, görünüm açısından büyük değişikliklere uğrayacak.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası