Windows 10 kullanıcılarının işini kolaylaştıracak

  • 26 Ağustos 2019
  • 135 kez görüntülendi.
Windows 10 kullanıcılarının işini kolaylaştıracak

Windows 10 işletim sisteminde bu zamana kadar bilgisayar ile birlikte uygulamaların tekrar başlatılacağına dair herhangi bir ayar yoktu. Ancak ortaya çıkan haberlere göre yakında tüm kullanıcılar için yayınlanacak Windows 10 güncelleme ile birlikte, bu özellik kullanılabilir olacak. İşte Windows 10 tekrar başlatma özelliği!

Windows 10’a yeni Cortana geliyor!

Ortaya çıkan yeni Cortana fotoğraflarına göre, sesli asistanda sohbet tabanlı bir arayüz yer alacak. Yeni Cortana hem yazılı, hem de sesli komutları ve sorguları rahatlıkla anlayabilecek.

Windows 10 tekrar başlatma özelliği ile işleri kolaylaştıracak

Windows 10 Insider Preview Build’ın bir parçası olarak yayınlanan güncellemede gelen özellik ile birlikte kullanıcılar, bilgisayarlarını yeniden başlattıkları takdirde önceden açık olan uygulamaları da karşılarında bulacak. Bu özellik, bilgisayarı açıldığı gibi uygulamaları da açık şekilde karşısında görmek isteyen kullanıcıların oldukça hoşuna gidecektir.

Dileyen kullanıcılar bu özelliği pasif hale de getirebilecek. İsteyenlerin aktif olarak kullanılabileceği bu özellik, “Ayarlar” menüsünden rahatlıkla ayarlanıp kontrol edilebilecek. Bu özellik, ayarlar kısmında “uygulamaları yeniden başlat” adıyla gözükecek.

Bu Windows 10 Build 18965 güncellemesinin tüm kullanıcılar için ne zaman kullanıma sunulacağına dair kesin bir bilgi yok. Ayrıca Linux çekirdeklerinin ekleneceği Build 18965 güncellemesinin yakın zamanda yayınlanması beklentiler arasında yer alıyor.

https://shiftdelete.net/windows-10-kullanicilarinin-isini-kolaylastiracak

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası