SonTakip

WhatsApp’tan kayıt olmayı kolaylaştıracak yeni özellik!

WhatsApp, uçtan uca şifreleme, kaybolan mesajlar, Touch ID ve Face IDgibi güvenlik özelliklerini genişletiyor. Şirket bugün flash call ve mesaj …

WhatsApp’tan kayıt olmayı kolaylaştıracak yeni özellik!

WhatsApp, uçtan uca şifreleme, kaybolan mesajlar, Touch ID ve Face IDgibi güvenlik özelliklerini genişletiyor. Şirket bugün flash call ve mesaj düzeyinde raporlama adlı iki yeni özellik getirdi. Şimdilik Hindistan’daki Android telefon sahiplerinin erişmesine izin veren WhatsApp, açıklamasında bu hamleyi kullanıcıların güvenliğini artırmak için yaptığını söyledi.

Mesaj düzeyinde raporlama, halihazırda kullanılmakta olan profil bildirme ve engelleme seçeneklerine erişimi basitleştiriyor. Bu özellik sayesinde, bir kişiyi WhatsApp hesabınızdan uzaklaştırmak için başvurduğunuz engelleme işlevi pratikleşecek. Ayrıca istenmeyen mesajları, spam içeriklerini, rahatsız edici unsurları WhatsApp’a bildirmek de kolaylaşacak.

WhatsApp, kayıt olma sürecini güvenli hale getirdi

Önceden WhatsApp’ta birini engellemek veya şikayet etmek için, profiline dokunmanız ve ilgili seçeneklere tıklamanız gerekiyordu. Mesaj düzeyinde raporlama özelliğiyle beraber WhatsApp’ın mobil uygulamasında bir mesaja basılı tutunca açılan menüye bu seçenekler getirildi. WhatsApp, kullanıcılara daha fazla kontrol sağlamak için uğraştığını açıkladı.


WhatsApp’ın flash call özelliği uzun süredir deneniyordu.

Gelen yeniliklerden bir tanesi de, flash call oldu. Kullanıcıların WhatsApp’ta oturum açarken yapmaları gereken doğrulama işlevini basitleştiren bu özellik, hesabı SMS yerine arayarak teyit ediyor. Arama seçeneği aslında önceden beri var; ‘flash call’un farkı ise, bunu doğrudan WhatsApp’ın mobil uygulama içerisinde otomatik olarak gerçekleştirmesi.

Doğrulamayı direkt uygulamadan yaptığı için daha güvenli olacağını söyleyen WhatsApp, yeni özellikler ile ilgili açıklamasında “Kullanıcılara daha fazla güvenlik ve kontrol sağlamaya yönelik çabamızın sonucu olarak; diğer birçok güvenlik önlemine ek olarak kullanıcı deneyiminin güvende kalmasını sağlamak için iki yeni güvenlik özelliği olan ‘flash call’ ve ‘mesaj düzeyinde raporlama’ özelliğini kullanıma sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Son görülme özelliği de geliştiriliyor

Sevilen anlık mesajlaşma uygulaması, gizliliği artırma çabasının bir parçası olarak son görülme kısmına yeni seçenek ekliyor. Geliştirme sürecinde olduğu bilinen özellik ile, en son ne zaman aktif olduğunuzu sadece belirli kişilerin görmesini sağlayabileceksiniz. Son görülme şu anda ‘Herkes’, ‘Kişilerim’ ve ‘Hiç kimse’ olmak üzere üç seçeneği destekliyor.

Yeni özellik kullanıma sunulduktan sonra, WhatsApp Ayarları > Gizlilik bölümünden ulaşılabilen son görülme kısmına ‘Seçili kişiler’ eklenecek. Ancak bunun yayınlanma tarihi henüz bilinmiyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası