SonTakip

WhatsApp’ın beklenen özelliği sızdırıldı

Geçtiğimiz haftalarda iOS‘tan Android‘e sohbet yedeği taşıma özelliğini tanıtan WhatsApp, yeni özelliğini test etmeye başladı. Şirket, Android …

WhatsApp’ın beklenen özelliği sızdırıldı

Geçtiğimiz haftalarda iOS‘tan Android‘e sohbet yedeği taşıma özelliğini tanıtan WhatsApp, yeni özelliğini test etmeye başladı. Şirket, Android kullanıcılarının iOS cihaza sohbet yedeği taşımasına izin verecek.

Uzun süredir aynı işletim sistemini kullanan cihazlarda sohbet yedeği aktarmaya izin veren WhatsApp, nihayet çapraz geçişleri de mümkün kılacak.

Android kullanıcıları WhatsApp sohbet yediğini iOS’a taşıyabilecek

Eylül ayının başında Android kullanıcılarını sevindiren gelişme ile karşımıza çıkan şirket, Android 10 ve üstü Samsung cihazlara iOS’tan sohbet yedeği aktarma imkanı sundu.

Henüz sadece Samsung cihazlarda çalışan iOS’tan Android’e yedek aktarma özelliği, yakında tüm Android modelleri için kullanılabilir hale gelecek. Bu özelliği kullanabilmek için WhatsApp Android sürümünüzün 2.21.17.25 veya üzeri, WhatsApp iOS sürümünüzün ise 2.21.170 veya üzeri olması gerekiyor.

WABetaInfo tarafından keşfedilen yeni özellik sayesinde iOS kullanıcıları da eski Android cihazlarındaki sohbet yedeklerini iPhone’a aktarabilecek.

Yeni özelliğin tüm Android cihazlarda çalışacağı tahmin ediliyor. Test sürecinin ne zaman sonlanacağı henüz bilinmiyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası