WhatsApp, uygunsuz mesajlar için yeni özelliği test ediyor!

WhatsApp, “Rapor Et” özelliğini Beta programında kullanıma sundu. Gruplar için getirilen yeni özellikle neler bekleniyor_

WhatsApp, uygunsuz mesajlar için yeni özelliği test ediyor!

Dünyanın en popüler mesajlaşma platformu olan WhatsApp, üzerinde çalıştığı yeniliklerle kullanıcılarına daha iyi deneyim sunmayı hedefliyor. Özellikle gruplar aktif olduğundan beri sosyal ve iş hayatının daha da içine giren uygulama, bu alanda çeşitli yeniliklere başvuruyor.

WhatsApp, “Rapor Et” ile gruptaki kişiler uygunsuz mesajları yöneticilere bildirecek

WhatsApp, gruplar bölümüne oldukça önem veriyor. Öyle ki günlük kullanımda önemli bir yer kaplıyor. Şirket, rahatsız edici mesajların önüne geçmek için bir adım attı. WhatsApp Rapor Et özelliği ile kişiler, uygunsuz gördüğü mesajları grup yöneticilerine bildirebilecek. Özellik, Android 2.23.10.8 Beta sürümünde mevcut durumda.

Yeni özellikle birlikte kişiler, uygunsuz gördüğü mesajın üzerine tıklayarak “Rapor Et” seçeneğine ulaşabilir. Bu butona tıkladıktan sonra bildirim grup yöneticisine gider. Daha sonra yönetici mesajı silmek veya mesajı atan kişiyi uyarmak için harekete geçebilir. WhatsApp, yeni özelikle aşağıdaki avantajların geleceğine inanıyor.

  • Grupları güvenli ve kötüye kullanımdan uzak tutmaya yardımcı olma
  • Kullanıcıların rahatsız edici veya zararlı buldukları mesajları bildirme
  • Grup yöneticilerine, gruplarında paylaşılan içerik üzerinde daha fazla denetim sağlama
  • Tüm kullanıcılar için daha olumlu ve davetkar bir ortam yaratılmasına yardımcı olma

WhatsApp, bir dizi yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Platform, kullanıcıların güvenliğine odaklanmış durumda. Öyle ki son olarak platform, kullanıcıları hesap hırsızlığından korumaya yardımcı olmayı amaçlayan bir dizi özelliği Beta programında deniyor.

Mesajlaşma uygulaması Hesap Koruma, Cihaz Doğrulama ve Otomatik Güvenlik Kodları isimli üç yeni özelliğini test etmeye başladı. İlk olarak Hesap Koruma, cihaz değiştiren kullanıcıları hedefliyor. Yeni cihaza geçiş yapmadan önce eski telefondan doğrulama istenecek.

Bir diğer yenilik olan Cihaz Doğrulaması ise ek güvenlik katmanı ekleyecek. WhatsApp, hesap kimliğini doğrulamanıza yardımcı olacak yeni kontroller getireceğini bildirdi. Son olarak Otomatik Güvenlik Kodları ile kullanıcı bilgileri şifreli olarak saklanacak.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası