Skandalla gündeme gelen Dr Disrespect’e bir darbe de YouTube’dan!

Dr Disrespect ‘in YouTube kanalı, reşit olmayan birine attığı uygunsuz mesajların yankıları sürerken kapatıldı.

Skandalla gündeme gelen Dr Disrespect’e bir darbe de YouTube’dan!

YouTube ‘da 4,7 milyon abonesi olan yayıncı Guy Beahm nam-ı diğer Dr Disrespect ‘in kanalı platform tarafından kapatıldı. Dr Disrespect’in 2020 Twitch banının, Twitch’in fısıldama özelliği aracılığıyla reşit olmayan bir kişiye gönderdiği uygunsuz mesajlardan kaynaklandığının ortaya çıkmasından sonraki yeni darbe de YouTube’dan gelmiş oldu.

YouTube, Dr Disrespect ‘in kanalından para kazanmayı askıya aldı

YouTube sözcüsü IGN’e şirketin kararını doğrulayan bir açıklama yaptı: “İçerik üreticiye yönelik ciddi iddiaların ardından Dr Disrespect’in kanalını YouTube İş Ortağı Programından askıya aldık. Bu eylem, kanalın artık YouTube’da para kazanamayacağı anlamına geliyor.”

Bundan önce Turtle Beach, 2021 yılında kurucu ortağı olduğu oyun stüdyosu Midnight Society’den de atılan Dr Disrespect ile ortaklığını sona erdirmişti. Dr Disrespect, başlangıçta yanlış bir şey yaptığına dair haberleri reddetmesine rağmen, daha sonra reşit olmayan biriyle mesajlaştığını kabul etti. Ancak yayıncı yasadışı hiçbir şey yapmadığını vurguladı.

“2017’de reşit olmayan biriyle Twitch fısıldama mesajları var mıydı? Cevap evet. Bu mesajların arkasında gerçek niyetler var mıydı, cevap kesinlikle hayır. Bunlar gündelik, karşılıklı konuşmalardı, bazen uygunsuz olma yönünde çok fazla eğiliyorlardı, ama daha fazlası değil. Yasa dışı hiçbir şey olmadı, hiçbir resim paylaşılmadı, hiçbir suç işlenmedi, hatta bu kişiyle hiç tanışmadım bile” diye yazdı Dr Disrespect.

Dr Disrespect’in YouTube’da hala çok sayıda abonesi olmasına rağmen, platformu para kazanmak için kullanamaması onu yeni bir yayın evi aramaya zorlayabilir, tabii o da devam ederse. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası