Volkswagen yeni ticarisini tanıttı! Yakında Türkiye’de

Alman marka için yeni bir çağı temsil eden Volkswagen Multivan, hibrit güç ünitesi ve otonom sürüş teknolojisi ile öne çıkıyor.

Volkswagen yeni ticarisini tanıttı! Yakında Türkiye’de

Volkswagen Ticari Araç’ın şarj edilebilir hibrit motorlu modeli yeni Multivan’ı tanıttı. Markanın elektromobilite stratejisinin ilk yapı taşlarından biri olan yeni ticari araç çok yakında Türkiye yollarında da kendisini gösterecek.

Volkswagen Multivan temmuz ayında Türkiye yollarında

Hem dış tasarımında hem de iç mekanında Volkswagen’in yeni felsefesini yansıtan ticari araç, sunduğu özellikler ile önemli bir pazar payına ulaşmak istiyor. Alman marka için yeni bir çağın başlangıcını temsil eden Multivan, elektrikli güç üniteleri ve otonom sürüş teknolojisinin Transporter modellerine adaptasyonunda önemli bir rol oynayacak.

Yeni Volkswagen Multivan, temmuz ayı içerisinde 218 beygir güce sahip 1.4 TSI eHybrid motoru ile Türkiye’de satışa sunulacak. Şarj edilebilir hibrit motora sahip olan yeni Multivan eHybrid, elektrik gücüyle çalışarak özellikle kısa yolculukların emisyonsuz sürüşe dönüşmesini sağlayacak.

13 kWh’lik lityum-iyon batarya sayesinde yeni Multivan, tamamen elektrik gücüyle günlük mesafelerde kullanılabiliyor. TSI motor ise 130 km/s’in üzerindeki hızlarda devreye girerek araca ek güç sağlıyor. 10,4 kWh net batarya kapasitesine sahip modeli 3,6 kW AC şarj ile 3 saat 40 dakikada şarj etmek mümkün. Aracın bataryası uygun şekilde şarj edilirse, şehir içinde tamamen elektrikle yaklaşık 50 km’lik bir menzilde kullanılabilecek.

Yeni Multivan’da E-modu ve Hybrid modu olmak üzere iki farklı sürüş seçeneği yer alıyor. E-modunda yüksek voltajlı (HV) bataryadan güç alan elektrik motoruyla ön tekerleklere güç iletiliyor. Hem elektrikli hem de içten yanmalı motorun kombinasyonuyla gerçekleşen Hybrid sürüş modunda ise, sürücü mevcut şarj seviyesini seçebiliyor, şarj rezerve edebiliyor ve yüksek voltajlı (HV) bataryanın şarj seviyesini artırıp azaltabiliyor.

Yeni Multivan hibrit güç ünitesinin yanı sıra sürüş destek sistemleriyle de öne çıkıyor. Sahip olduğu sürücü assistanı sistemlerinin de yardımıyla Euro NCAP testlerinden 5 Yıldız almayı başaran araç, yetişkin yolcuların korunması, çocukların güvenliği ve kaza önleme konularında en iyi puanları almayı başardı.

Volkswagen Multivan, sahip olduğu hibrit motor ve ileri düzey sürücü asistanı sistemleri ile önemli satış rakamlarına ulaşacak gibi görünüyor. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası