Uydu bağlantısından pil sağlığına! İşte Android 15 ile gelen özellikler

Yeni Android 15 güncellemesi ile birlikte uydu bağlantısınından bil sağlığına kadar, heyecan verici yeni özellikler geldi. İşte detaylar…

Uydu bağlantısından pil sağlığına! İşte Android 15 ile gelen özellikler

Android işletim sistemlerinin en son sürümü olan Android 15, yeni güncellemesi ile birbirinden kullanışlı özellikler sunuyor. Önceki güncellemelerde büyük değişiklikler görmemiş olsak da, Android 15 kullanıcıların merakla beklediği birçok yenilikle birlikte geliyor. Bu güncellemeyle birlikte, Android cihazlar çok daha fonksiyonel ve kullanıcı dostu olacak. İşte detaylarıyla bu güncellemenin getireceği özellikler…

Android 15 güncellemesi ile birbirinden kullanışlı özellikler geliyor

Uydu bağlantısı özelliği

Apple’ın ardından Android de uydu bağlantısı desteği sunmaya başlıyor. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar kapsama alanı dışında bile mesajlaşabilecek. Uydu bağlantısı, acil durumlar dışında da kullanılabilecek, böylece Android kullanıcıları daha geniş bir iletişim ağına sahip olacak. Bundan böyle dağ başında, deniz ortasında, çekim olmayan her yerde mesajlaşabileceksiniz.

Çevrimdışı cihaz bulma

Android 15, Bluetooth üzerinden diğer Android cihazları ile iletişim kurarak kayıp cihazların yerini belirleyebilecek. Bu özellik, kayıp veya çalıntı cihazların bulunmasını kolaylaştıracak ve Android’in kayıp cihaz ağını Apple’ınkine benzer bir düzeye çıkaracak. Bluetooth üzerinden etrafa sinyal gönderen telefonunuz, diğer Android cihazları tarafından algılanacak ve böylece yerini tespit etmek mümkün olacak.

Pil sağlığı göstergesi

Kullanıcılar, Android 15 ile birlikte artık cihazlarının pil sağlığını görebilecekler. Bu özellik, pilin ne kadarının kaldığını göstererek, zamanında pil değişimi yapılmasını sağlayacak. Artık piliniz eskidiğinde onu değiştirmenin zamanı geldiğini anlayabileceksiniz.

Uygulama arşivleme özelliği

Uygulama arşivleme ile kullanılmayan uygulamalar geçici olarak kaldırılabilecek ve tekrar yüklendiğinde kullanıcı verileri korunmuş olacak. Yani uygulamayı tekrar yüklediğinizde kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Bu, depolama alanından tasarruf sağlarken, uygulamalar arasında geçişleri de kolaylaştıracak.

Bildirim soğutma özelliği

Android 15, bildirim bombardımanına “dur” diyecek bir özelliği ile geliyor. Ard arda gelen bildirimlerin ses seviyesini düşürerek, sürekli gelen uyarılardan rahatsız olmamanızı sağlayacak. Peş peşe gelen bildirimlerin ses seviyesini düşüren ve titreşimini azaltan bu özellik, kullanıcı deneyimini iyileştirerek bildirimlerden kaynaklanan rahatsızlığı minimize edecek.

Yüksek kaliteli webcam modu ve parçalı ekran paylaşımı

Artık cihazınızı bir webcam olarak kullanabilirken, yalnızca belirli bir uygulamayı paylaşmanıza olanak tanıyan parçalı ekran paylaşımı da cabası. Gizlilik ve kullanışlılık el ele vermiş diyebiliriz. Yüksek kaliteli webcam modu, cihazınızı PC’niz için bir webcam olarak kullabilmenizi sağlarken, parçalı ekran paylaşımı, yalnızca istediğiniz uygulamanın ekranını paylaşmanıza imkan tanıyacak.

Yeni Android 15 güncellemesi ile, kullanıcıların daha verimli ve güvenli bir mobil deneyim yaşamasını sağlayacak bir dizi yeni özellik geliyor. Güncellemeyle birlikte gelecek tüm bu özellikler, Android kullanıcı deneyimini baştan aşağıya değiştirecek gibi duruyor. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası