SonTakip

Uncharted 4’ün PC versiyonunu bekleyenlere kötü haber!

Sony PlayStation markasının en köklü serilerinden olan Uncharted, 4. oyunu ve gelen The Lost Legacy genişleme paketiyle son bulmuştu. Buna …

Uncharted 4’ün PC versiyonunu bekleyenlere kötü haber!

Sony PlayStation markasının en köklü serilerinden olan Uncharted, 4. oyunu ve gelen The Lost Legacy genişleme paketiyle son bulmuştu. Buna karşın PC oyuncuları, PlayStation’a özel bu markanın tadına bakamamışlardı. Gelecek sene içerisinde PC için de piyasaya çıkacak olan Uncharted 4 için Sony cephesinden kötü bir haber geldi.

Uncharted 4 için çevrim içi mod düşünülmüyor

Jak and Daxter ve The Last of Us serisinin de yapımcısı olan Naughty Dog, 2007 yılında Uncharted’ın ilk oyununu PlayStation 3 için piyasaya sürmüştü. Aradan geçen 10 yıl içerisinde hem PlayStation Vita hem de PlayStation 4 için devam oyunları piyasaya çıkan seri, Sony PlayStation markasının en önemli yapıtaşlarından biri olmayı başardı.

Önümüzdeki süreçte Sony tarafından sinema perdesine de yansıtılacak olan Uncharted serisi, 2017 yılında PlayStation 4 için yayınlanan Uncharted 4 ile son bulmuştu. PC oyuncuların uzun süredir platformda görmek istediği seri, geçtiğimiz Ekim ayında Sony tarafından duyurulmuştu. 2022 yılının ilk yarısında PC platformunda da piyasaya çıkacak olan serinin dördüncü oyunu için Sony cephesinden kötü bir haber geldi.

Oyunların yaş sınırlarını ve genel niteliklerini belirleyen ESRB tarafından yayınlanan Uncharted 4 ve genişleme paketi olan The Lost Legacy’nin derecelendirmesine göre yapımın PC versiyonunda herhangi bir şekilde çevrim içi (multiplayer) mod bulunmayacak.

Bu konuda Sony’ye ulaşmaya çalışan basın mensupları şu an için herhangi bir cevap alabilmiş değil. Buna karşın, ESRB derecelendirmelerinin oyunların son haline dair kesin bilgiler içerdiği için bu bilginin doğruluğu oldukça güvenilir denilebilir. Bu anlamda toplamda 37 milyon oyuncuya ulaşan ve 13.3 milyon çevrim içi oyuncusu bulunan yapımın PC versiyonunda çok oyunculu modun bulunması beklenmiyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası