Twitter’dan koronavirüs ile mücadele için yeni adım!

Twitter dün yaptığı açıklamada, COVID-19 aşıları hakkında yanlış veya yanıltıcı iddialarda bulunan tweetlerin ortadan kaldıracağını duyurdu …

Twitter’dan koronavirüs ile mücadele için yeni adım!

Twitter dün yaptığı açıklamada, COVID-19 aşıları hakkında yanlış veya yanıltıcı iddialarda bulunan tweetlerin ortadan kaldıracağını duyurdu. Firma böylece toplumun kafa karıştırıcı ve yalan bilgilerle galeyana gelmesini önlemeyi hedefliyor.

Twitter sahte COVID paylaşımları için harekete geçti!

Sosyal medya sitesi Twitter, yaptığı bir blog açıklamasında COVID aşısı ile ilgili yanlış bilgilendirmeye yönelik tweetlerin kaldırılacağını belirtti. Firma, “halkı kasıtlı olarak kontrol etmeyi amaçlayan veya komplo teorilerini barındıran tweetler kaldırılacaktır. Yanlış bir şekilde salgının var olmadığını veya “geniş çapta çürütülmüş” iddiaları benimseyen tweet’ler de kaldırılabilir” ifadelerini kullandı. Yeni politikanın uygulanmasına önümüzdeki hafta başlanılacağı aktarıldı.

Firma tıpkı 2020 seçimleri boyunca kullanıcıları doğrulanmış oylama bilgilerine yönlendirmesine yarayan etiketli tweetlere benzer şekilde, yetkili halk sağlığı bilgilerine bağlantı sağlayabilmeyi umuyor. Böylece de gelecek yılın başlarında aşı komplo teorilerini barındıran tweet’leri etiketleyip bunlara uyarılar yerleştirmeyi hedefliyor. 

Blog gönderisinde ayrıca, “Bu politikayı, dünyadaki yerel, ulusal ve küresel halk sağlığı yetkilileriyle yakın istişare içinde uygulayacağız ve yaklaşımımızda şeffaf olmaya çalışacağız” denildi. 

Son olarak yeni kuralların, bu yılın başlarında Twitter tarafından uygulamaya konulan COVID ile ilgili politikaları genişlettiğini de belirtelim. Mart ayında site, keşfet sayfasına bir COVID-19 barı koymuş ve platformunda bilgi akışı sağlamak için Dünya Sağlık Örgütü gibi kuruluşlarla ortaklık kurmuştu.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası