SonTakip

Twitch’ten ve Reddit’ten gelen Donald Trump atağı

ABD’de yaşanan ırkçılık karşıtı protestolar yaşanıyor. ABD Başkanı Donald Trump’ın bu durum karşısında tutunduğu tavır sebebiyle önemli ölçüde …

Twitch’ten ve Reddit’ten gelen Donald Trump atağı

ABD’de yaşanan ırkçılık karşıtı protestolar yaşanıyor. ABD Başkanı Donald Trump’ın bu durum karşısında tutunduğu tavır sebebiyle önemli ölçüde eleştiriliyor. Donald Trump, Twitch ve Reddit hesapları kapatıldı.

Yalnızca halk tarafında değil aynı zamanda büyük şirketler ve markalar tarafından da bazı ataklar ile karşılaşıyor. Yakın zaman önce Twitch hesabı askıya alınan Trump’ın, bir diğer tarafta Reddit’teki hesabı da kapatıldı. Tahmin edebileceğiniz üzere bu hesapların kapatılma sebebi; kin ve nefreti kaşıyan paylaşımlar yapılması.

Donald Trump, Twitch ve Reddit tarafında hesaplarından oldu

Dünya genelinde büyük ses getiren ırkçılık karşıtı protestolar ABD Başkanı Donald Trump’ın gündemine ya hiç girmiyor ya da tam tersi yönde giriyor. Bu sebeple eleştirilen Trump, özellikle ABD merkezli şirketler tarafından eleştiri oklarının hedefinde yer alıyor. Bir bir hamleler yapan dev şirketler bu kapsamda, Trump’ın yaptığı paylaşımı silmeyen Facebook bile etkilendi. 200 şirketin yaptırım uyguladığı Facebook ve Trump bir yanda diğer dev şirketler bir diğer tarafta.

Yapılan yaptırımlara yakın zaman önce Amazon’un sahip olduğu Twitch de katıldı. Trump’ın Twitch hesabını kapatan şirket, kanalının nefret içeren davranış politikalarına uymadığı gerekçesiyle geçici süreyle askıya aldığını duyurdu. Twitch’te kötü davranış olarak konumlandırılan ”ırk, etnik köken ve ulusal köken” gibi konulara uymadığı gerekçesiyle hesap askıya alındı.

Bildiğiniz gibi Trump’ın Twitch hesabı bu yılki Başkanlık Seçimi sebebiyle açılmıştı. Kısa süre içinde aynı sebeple 2016 yılında açılan Reddit hesabı da aynı gerekçe olan ırkçılık sebebiyle kapatıldı. Reddit bu gelişmenin ardından nefret söylemi ve ırkçılıkla ilgili katı kuralları ihlal ettiği için yaklaşık 2 bin hesabı askıya aldığını ancak bunların bazılarının çok da takipçisi olmadığı için dikkat çekmediğini bildirdi.

Donald Trump’ın söz konusu hamlelerden sonra  ne yapacağı bilinmiyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası