SonTakip

Türkiye’de geçen popüler video oyunları

Piyasaya sürülen nadir de olsa birtakım oyunlar Türkiye‘de geçiyor ya da insanlarını barındırıyor. Örneğin Assassin’s Creed serisinin bir …

Türkiye’de geçen popüler video oyunları

Piyasaya sürülen nadir de olsa birtakım oyunlar Türkiye‘de geçiyor ya da insanlarını barındırıyor. Örneğin Assassin’s Creed serisinin bir yapımında İstanbul‘da geçiyor ve Türk isimleri barındırıyordu. Hatta Türkçe konuşmalar bile mevcuttu. Bu tarz durumlar oyuncuları sevindiriyor. İşte Türkiye’de geçen oyunlar…

İşte Türkiye’de geçen o oyunlar

Driv3r

Driv3r, GTA‘ya olan benzerliğiyle üzerine oldukça büyük bir ilgi topladı. Özellikle oyunculara sunduğu açık dünya ve o zamanların iyi grafiğiyle sevilerek oynandı. Tüm bunların yanı sıra yapımın bir bölümü Türkiye‘den İstanbul‘da geçiyordu. Bu durum tabi Türk oyuncuları tarafından da sevilmesine öncü oldu. Oyun içerisinde İstanbul’un pek çok noktasına ikamet edebiliyor, polisleri peşinize takabiliyor, hatta ikonikleşen mekanları ziyaret edebiliyorsunuz. Tabi her şey bu kadar güzel ilerlese de Driv3r’in sonu pek iyi olmadı. GTA ile rekabet içerisine giremediği için yolun sonu göründü.

Assassin’s Creed Revelations

Türkiye‘de geçen bir başka oyunla daha devam ediyoruz. Yapım içerisinde yer alan karakterler Türkçe konuşmalarıyla da dikkati üzerine çekiyor. Hikaye ve oynanış anlamında klasik Assassin’s Creed serisinde yer alan mekanikleri sunan yapım, dünya çapında da olumlu eleştiriler aldı. 15 Kasım 2011 tarihinde piyasaya sürülen Revelations; PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360 ve PC platformlarına geldi.

Battlefield 1

  1. Dünya Savaşı dönemini konu alan Battlefield 1, bünyesinde Osmanlı Devleti‘ni de barındırıyor. Bunun yanı sıra Türkiye haritasının yer aldığı yapımda Çanakkale Savaşı‘nı da deneyimleme şansına erişmiştik. Türkçe konuşmaların yer aldığı oyun ilk olarak 21 Ekim 2016 tarihinde piyasaya sürüldü. Etkileyici grafikleriyle oyuncuları cezbeden Battlefield 1, Türk haritasının bulunduğu en iyi yapımlardan birisi oldu.

Dying Light

Dying Light‘a geldiğimizde birçok şüpheli iddianın ortaya atıldığını belirtmeliyiz. Her ne kadar Harran şehrinde geçiyor olmasının üzerine Şanlıurfa‘nın ilçesi akıllara gelse de İstanbul‘dan esinlenildiği ortaya çıktı. 2015 yılında çıkış yapan zombi parkur oyununun geliştiricisi Binkoswki daha önce konuyla alakalı açıklama bile yapmıştı. Bu noktada da İstanbul olduğunu doğrulamıştı.

Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty evrenine Türkiye‘den bir noktanın girmesi Türk oyuncuları oldukça heyecanlandırdı. Trabzon Havalimanı‘nın yer aldığı yapımda çok kısa bir sahne olsa da bir mutluluk ifadesi oluşturdu. Soğuk Savaş dönemini konu alan oyun ilk olarak 13 Kasım 2020 tarihinde piyasaya sürüldü.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası