SonTakip

Tüm adımlarınızı izleyecek: WiGait

WiGait isimli duvara monte kablosuz sistem, giyilebilir cihaz algımızı değiştiriyor. Duvara monte edilen wi-fi sistemi, adım verilerini yüksek hassasiyetle toplayabiliyor.

Tüm adımlarınızı izleyecek: WiGait

Yıllar boyunca, bileklerimize bir spor takipçisi giyilebilir cihaz takmanın fiziksel aktivitemizi ve zindelik seviyemizi izlemek için harika bir yol olduğu söylendi. Ancak MIT’nin Bilgisayar Bilimi ve Yapay Zeka Laboratuvarı’ndaki araştırmacılar, kablosuz sinyaller kullanarak izleme için giyilebilir olmayan bir yol keşfetti.

WiGait kablosuz çalışıyor

Ekip, WiGait adı verilen yeni bir cihaz geliştirdi. Duvara monte edilmiş antensiz bir wi-fi yönlendirici gibi görünen sistem,  akıllı telefonun verdiği elektromanyetik radyasyonun yüzdesi kadarı düşük güçlü bir kablosuz sinyal yayıyor. Yürüme hızı, sinyaldeki salınımlar analiz edilerek tespit edilebiliyor.

Bir giyilebilir spor izleyicisi, yalnızca adımları sayarak birinin yürüdüğü hızı kabaca hesaplayabilir ve dahili GPS’li daha gösterişli giyilebilir cihazlar uydu sinyallerinin alınamadığı kapalı mekanlarda çalışmaz. MIT araştırmacıları, kablosuz sinyaller kullanarak WiGait’in kişinin hızını ve adım uzunluğunu en az yüzde 85 doğrulukla ölçebildiğini iddia ediyor. Ayrıca birden çok kişinin verilerini aynı anda tutabilir.

WiGait sensörleri evlere, bakım tesislerine, bakım evlerine kurularak ve yaşlı hastaların zamanla nasıl değişim yaşadıkları izlenebilir.  nasıl hareket ettiğini izlemek için kullanılabilir.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/kablosuz-adim-sayaci-uretildi-81614

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası