SonTakip

Tesla’dan kasırga için batarya güncellemesi!

Tesla, ABD’nin güneyini etkisi altına alan Irma Kasırgası nedeniyle Florida’da yaşayan müşterilerinin bölgeyi daha kısa bir sürede terk edebilmesi için yeni bir güncellemeye imza attı.

Tesla’dan kasırga için batarya güncellemesi!

ABD’nin güneyini etkisi altına alan Irma Kasırgası, uzmanlar tarafından son 10 yıl boyunca Atlantis Okyanusu’nda görülen en güçlü kasırga olarak nitelendirilirken, maddi zarar şimdiden 200 milyar dolar seviyesine ulaştı.

Can kaybı yaşanmaması için başta Florida olmak üzere birçok bölge hızla boşaltılmaya devam edilirken elektrikli otomobil sektörünün lideri Tesla, müşterilerinin bölgeden kısa bir süre içerisinde uzaklaşmasını sağlamak için araçlarına yeni bir yazılım güncellemesi gönderdi.

Model S ve Model X, 65 km daha fazla yol gidecek!

Bazı araç sahiplerinin bölgeden uzaklaşmak için araçlarının batarya kapasitesinin yetersiz geldiğini rapor etmesi üzerine harekete geçen Tesla, 60 kWh batarya kapasitesine sahip olan araçları yayınladığı yeni güncelleme ile 16 Eylül tarihine kadar 75 kWh seviyesine çıkardı.

Tesla’nın Florida’da yaygın olarak kullanılan Model S ve Model X otomobillerini kapsayan bu güncelleme kullanıcıları sevindirirken, 75 kWh kapasite için aracı satın alırken ek ücret isteyen Tesla’nın bu işlemi bir güncelleme ile gerçekleştirebiliyor olması herkesi şaşırttı.

The Verge tarafından yapılan açıklamaya göre aslında araçlarda 75 KWH’lık bir batarya bulunuyor, ancak bunun sadece yüzde 80’inin kullanılması için yazılımsal bir kısıtlamaya giden Tesla, tam kapasiteye geçiş için kullanıcılardan yaklaşık 3000 dolar gibi bir ücret talep ediyor. 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/tesla-kasirga-nedeniyle-araclarinin-bataryasini-tam-kapasiteye-cikardi-85004

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası