SonTakip

Tesla Model S Plaid için ‘ince ayar’ gecikmesi

Son dönemde sürücüsüz otomobillerinin karıştığı kazalar ile gündemde olan Tesla, dünyanın en hızlı seri üretim aracı iddiası ile çıkış yapması …

Tesla Model S Plaid için ‘ince ayar’ gecikmesi

Son dönemde sürücüsüz otomobillerinin karıştığı kazalar ile gündemde olan Tesla, dünyanın en hızlı seri üretim aracı iddiası ile çıkış yapması beklenen Model S Plaid ile ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Tesla CEO’su Elon Musk, attığı bir tweet ile daha önce 3 Haziran tarihinde şirketin California fabrikasında düzenlenmesi planlanan teslimat etkinliğinin ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu. Musk, ertelenme kararının gerekçesini ise oldukça ilginç bir neden ile açıkladı.

Aracın bir hafta daha ince ayara ihtiyacı var

Elon Musk, twitter paylaşımında 0’dan 100 kilometre hıza 2 saniyenin altında ulaştığını iddia ettiği Tesla Model S Plaid‘in teslimatının ertelenme gerekçesini ‘bir hafta daha ince ayara ihtiyacı var‘ şeklinde açıkladı.

Şirketin CEO’su aynı tweetinde otomobilin kullanıcısına uzay gemisi gibi hissettirdiğini ve bu hissi kelimelerin tarif edemeyeceğini söyleyerek ciddi övgülerde bulundu. Diğer yandan Elon Musk, aracın seri üretimdeki en hızlı otomobil olduğunu da sözlerine ekledi.

Daha önce açıklanan verilere göre otomobil, 620 kilometreden fazla menzile sahip olacak. Ayrıca otomobilin maksimum hızının da 320 kilometre olması bekleniyor. İki farklı model ile gelmesi beklenen otomobiller, Model S Plaid ve Model S Plaid Plus olarak satışa çıkacak.

Kullanıcılar tarafından merakla beklenen ve ciddi iddialar ile gelen Tesla Model S Plaid, bir haftalık bir gecikme sonrası 10 Haziran tarihinde alıcılarına teslim edilecek.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası