SonTakip

Tesla Model 3’ün Pilini Kim Üretecek?

Tesla Motors CEO’su Elon Musk, yeni araçları Model 3’ün pili hakkında ortaya çıkan farklı üretici haberlerini yalanladı. İşte Model 3’ün, Musk tarafından doğrulanan pil üreticisi!

Tesla Model 3’ün Pilini Kim Üretecek?

Günümüzde elektrikli otomobil denilince ilk akla gelen firmanın Tesla olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ürettiği Model S ve Model X gibi otomobilleri ile kendini kanıtlayan firma, geçtiğimiz yıl yazılım güncellemesi ile bu modellerine sunduğu otomatik pilot özelliği sayesinde gündemde yerini korumaya devam ediyor.

Son zamanlarda Tesla’nın adından sıkça söz ettiren bir konu var ki, firmanın yeni otomobili Tesla Model 3. Konu elektrikli otomobil olunca pil konusu ilk sırada geliyor. Tesla’nın bu konuda Panasonic ile yaptığı sıkı işbirliği ve yatırımlar herkes tarafından biliniyor.

Elon Musk, Pil Konusuna Açıklık Getirdi!

Ancak, bu hafta bazı haber kaynaklarında Tesla’nın pil tedariği sağlamak için Samsung SDI ile görüşme içerisinde olduğu belirtilmişti. Sektörde bir anda Panasonic gerekli ihtiyacı karşılayamıyor mu? sorusunu akıllara getiren bu haberler sonrasında, açıklama doğrudan firmanın CEO’su olan Elon Musk’tan geldi.

Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Musk, Tesla Model 3 için Panasonic ile özel olarak çalışmaya devam ettiklerini belirterek aksi haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti. Ayrıca Elon Musk, Model S ve Model X’in üretim sürecinde de Panasonic ile çalıştıklarını vurguluyor.

Would like to clarify that Tesla is working exclusively with Panasonic for Model 3 cells. News articles claiming otherwise are incorrect.

– Elon Musk (@elonmusk) 8 Haziran 2016

 

 

Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/elon-musk-samsung-pil-haberlerine-aciklik-getirdi-72233

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası