Telegram’a yapay zeka asistanı geldi! Nasıl kullanılır?

Telegram içerisinde kullanabileceğiniz Microsoft Copilot yapay zeka asistanı kullanıma sunuldu. Peki nasıl kullanılıyor? Cevap haberimizde…

Telegram’a yapay zeka asistanı geldi! Nasıl kullanılır?

Microsoft, Telegram kullanıcıları için kullanışlı bir yapay zeka asistanıyla karşımızda. Microsoft Copilot, çeşitli platformlarda kullanıcıların işlerini kolaylaştıran bir yapay zeka asistanı olarak çalışıyor ve artık Telegram içine de entegre edildi. Peki nasıl kullanılır? İşte detaylar…

Telegram için Copilot yapay zeka asistanı nasıl kullanılır?

Artık Telegram içerisinde Microsoft’un resmi Copilot yapay zeka asistanı ile sohbet edebilirsiniz. Bu bot sayesinde sorularınızı sorabilir, bilgi arayabilir ve çeşitli görevlerde yardım alabilirsiniz. Bazen birine bir şey sormak istersiniz de tam cevabı bulamazsınız, işte bu bot o anlar için ideal. İşte Telegram’da yapay zeka kullanımı:

Copilot botu, Telegram’da normal bir kişiyle sohbet eder gibi kullanılıyor. Öncelikle @CopilotOfficialBot kullanıcı adını bulmanız ve bu botun doğru bot olduğundan emin olmanız gerekiyor. Sonra telefon numaranızı paylaşmanız isteniyor. İlk başta güvensiz gibi gelebilir ama meraklanmaya gerek yok, Microsoft’un gizlilik politikaları gerçekten sağlam. Sonrasında ise botla sohbet etmeye direkt başlayabilirsiniz.

Telegram’ın Copilot yapay zeka asistanı, günlük hayatta işinize yarayacak pek çok konuda size yardımcı olabilir. Örneğin, film önerileri alabilir, yeni bir egzersiz planı oluşturabilir, kodlama konusunda yardım alabilir ve sohbetleri çevirebilirsiniz. Ayrıca internette hızlıca bilgi arayıp size sunabilir.

Ancak, şimdilik sadece metin tabanlı istekleri yanıtlayabiliyor ve görsel oluşturamıyor. Bir de günlük 30 mesajlaşma sınırı var, yani botla bir gün içinde en fazla 30 kez konuşabilirsiniz. Telegram’a entegre edilen bu yeni sohbet botu, aslında Microsoft’un Copilot serisinin bir parçası.

Microsoft, bu tür yapay zeka asistanlarını birçok platformda kullanıma sunuyor. Örneğin, Meta AI’yi Messenger, WhatsApp ve Instagram’da kullanabiliyorsunuz. Google da kendi mesajlaşma uygulamalarında benzer hizmetler sunuyor.

Artık görünen o ki, Microsoft’un sunduğu bu yeni özellikle beraber sohbetler daha da renklenecek. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası