SonTakip

Super Mario 64 rekor fiyata satıldı

Jack Dorsey’in ilk Tweeti NFT olarak satmasıyla birlikte dijital sanat eserlerine olan ilgi arttı. Efsanevi oyunlar arasında yer alan Super …

Super Mario 64 rekor fiyata satıldı

Jack Dorsey’in ilk Tweeti NFT olarak satmasıyla birlikte dijital sanat eserlerine olan ilgi arttı. Efsanevi oyunlar arasında yer alan Super Mario 64, NFT olarak satışa sunuldu.

Super Mario 64’ün NFT sürümünden rekor fiyat

NFT çılgınlığı giderek artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Super Mario Bros. oyununun hiç açılmamış kopyası 660 bin dolara satıldı.

Super Mario 64’ün mühürlü bir kopyası Heritage Auction’da 1.56 milyon dolara satıldı. Super Mario 64, şimdiye kadar satılan en pahalı oyun olma özelliğine sahip.

İlk 3 boyutlu oyun olma özelliği taşıyan Super Mario 64, oyun tarihinin en efsane sürümlerinden biri. Nintendo’nun N64 konsoluyla birlikte piyasaya sürülen Super Mario 64, Mario karakterini 3 boyutlu dünyada gördüğümüz ilk oyun olarak biliniyor.

Oyun endüstrisine yön veren Mario serisi, Super Mario 64 ile zirveye ulaştı. Grand Theft Auto ve Kingdom Hearts gibi oyunlara ilham veren Super Mario 64, NFT olarak en yüksek ücrete satılan oyun ünvanını kazandı.

2 gün önce The Legend of Zelda’nın 1987 tarihli bir kopyası 870 bin dolara satıldı. Super Mario serisi gibi ünlü oyunlardan biri olan The Legend of Zelda,

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası