SonTakip

Sony Honda Mobility’nin elektrikli otomobilleri için tarih verildi!

Son yıllarda otomotiv sektöründe yaşanan elektrikli otomobil devrimi tüm hızıyla sürüyor. Birçok otomobil üreticisi kısa ve uzun vadede …

Sony Honda Mobility’nin elektrikli otomobilleri için tarih verildi!

Son yıllarda otomotiv sektöründe yaşanan elektrikli otomobil devrimi tüm hızıyla sürüyor. Birçok otomobil üreticisi kısa ve uzun vadede yatırımlarını hazırlıyor ya da yeni ortaklıklar kuruyor. Honda ve Sony, 2022 yılının Mart ayında ortak girişim anlaşması imzaladıklarını duyurmuştu. Şirketler, Sony Honda Mobility Inc. adı altında birleşti.

Sony Honda Mobility, 2026 yılında otomobil satışlarına başlayacak

Elektrikli otomobil üretimine hız veren Sony Honda Mobility şirketinin yol haritası belli oldu. Şirketin başkanı Yasuhide Mizunoi, 2025 yılında ön siparişleri almaya başlayacaklarını ve 2026 yılında ilk satışlarını gerçekleştireceklerini söyledi. Ek olarak ilk satış yeri olarak ABD seçildi. Şirket aynı ıl içinde Japonya’da da satışlarına başlayacak.

Yasuhide Mizunoi konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi;

Sony Honda Mobility şirketi olarak ilk teslimatını 2026 baharında Kuzey Amerika’da olmasını planlıyoruz. Japonya’da teslimatın 2026’nın ikinci yarısında başlamasına karar verdik. Otomobillerin yalnızca fiziksel bir ulaşım aracı olarak değil, aynı zamanda bir eğlence ve duygusal alan olması için odaklanacağız.

Yeni şirket, Sony ve Honda’nın kendi alanındaki uzmanlıklarından faydalanarak sektörün en iyisi olmak istiyor. Honda’nın güncel çevre ve güvenlik teknolojilerinden, mobilite çalışmalarından, araç üretim teknolojisini ve satış sonrası hizmet uzmanlığından faydalanılacak. Sony tarafında ise görüntüleme, algılama, telekomünikasyon, ağ ve eğlence teknolojileri, kullanıcılar ve çevre ile uyumlu yeni nesil mobilite hizmetlerinden yararlanılması hedefleniyor.


ShiftDelete.Net kurucusu Hakkı Alkan, CES 2020’de Sony’nin tanıtım için hazırladığı Vision-S modelinin içerisinde

Sony, daha önce de otomotiv dünyasına giriş yapacağının sinyallerini veriyordu. Öyle ki şirket, CES 2020 ve 2022’de elektrikli konsept otomobillerini sergilemişti. Yeni şirketin üretimleri Honda’nın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 12 tesisinden birinde gerçekleştirilecek. Fakat, üretim hacmi ile ilgili hiçbir ayrıntı paylaşılmadı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası