Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Snapcodes kullanıma sunuldu

Snapcodes servisi resmi olarak kullanıma sunuldu. Snapchat, iOS ve Android beta kullanıcıları için Snapcodes servisini başlattı. Peki nedir bu Snapcodes?

  • 02 Şubat 2017
  • 407 kez görüntülendi.
Snapcodes kullanıma sunuldu

Snapchat, Snapcodes servisini iOS ve Android beta kullanıcıları için aktif hale getirdi. 2015 yılında Snapchat profilleri için QR kod sistemini geliştiren firma, bu sistem ile takip sistemini daha pratik hale getirecek.

Snapcodes nedir?

Facebook, profesyonel amaçlı profil sayfaları için Like butonu entegrasyonu ile hızlı bir erişim ve takip sistemi oluşturmuştu. Benzer bir çalışma ise dünyanın en popüler sosyal platformlarından biri olan Snapchat cephesinden geldi.

Snapchat, QR Snapcodes adını verdiği servis ile iOS ve Android beta kullanıcıları için profile özel Snapcode üretme ve bunu paylaşma imkanı sundu. Oluşturulan Snapcode, uygulama içinde açılıyor ve yine uygulama üzerinden taratılarak erişilebilir hale getiriliyor. 

Bu paylaşım sistemi, uzun URL içeren ve nispeten amatör görünen link paylaşımlarına kıyasla daha profesyonel görünüyor.  Uygulama içinden Ayarlar seçeneğine girip sonrasında Snapcodes bölümünü seçerek, Create Snapcode tuşuna bastığınız zaman, paylaşım kodu hazır hale geliyor ve sizi takip etmek isteyen kişi kendi uygulamasındaki kamera bölümünden kodu taratarak anlık olarak takibe başlayabiliyor.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/snapcodes-nedir-79047

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri