SonTakip

Snapchat’ten Apple’ı kızdıracak hamle

Her ne kadar eski popüleritesini kaybetse de ABD kullanıcılarının en çok kullandığı uygulamalar arasında yer alan Snapchat, Apple’ı kızdıracak …

Snapchat’ten Apple’ı kızdıracak hamle

Her ne kadar eski popüleritesini kaybetse de ABD kullanıcılarının en çok kullandığı uygulamalar arasında yer alan Snapchat, Apple’ı kızdıracak hamle ile gündeme geldi. Snapchat’in Apple gizlilik kurallarını atlatmak için araştırma yaptığı ortaya çıktı.

Snapchat, Apple gizlilik kurallarını atlatmanın yolunu arıyor

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın kullanıcı gizliliğini ihlal eden uygulamaların güncelleme taleplerini reddettiği ortaya çıktığı. Veri işleme platformlarını kullanan uygulamalar gizlilik ihlali nedeniyle sorun yaşadı.

Geçtiğimiz günlerde Snapchat ile ilgili yeni bir rapor yayımladı. Snapchat’in kullanıcıların izni olmadan kişisel verilerini elde etme yollarını aradığını belirten The Financial Times, üçüncü parti uygulamalar aracılığıyla bu işlemi gerçekleştireceğini açıkladı.

Insider’ın konu hakkındaki sorularını yanıtsız bırakan Snapchat, The Financial Times tarafından yayımlanan raporu doğruladı. Ancak yeni gizlilik kurallarıyla birlikte kullandığı sistemi durduracağını belirtti.

Bazı kaynaklar TikTok’un geliştiricisi ByteDance adlı şirketin de Apple’ın yeni gizlilik kurallarını aşacak yöntemler ile ilgili çalışma yaptığını açıkladı. İddiaya göre ByteDance, Apple’ın gizlilik kurallarını aşmak için Çin hükümetinin desteklediği araçları test ediyor.

iOS 14.5 ile Apple, uygulamaları kullanıcılara karşı daha şeffaf olmaya zorlayacak. Henüz yeni sürümün ne zaman yayınlanacağı bilinmese de WWDC21 ile tanıtılacağı düşünülüyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası