SonTakip

Snapchat TikTok benzeri özellik ile gelebilir!

Sosyal medya uygulamaları arasında eski popülerliğini kaybeden Snapchat, yeniden kullanıcıları kendine çekmenin peşinde. Snapchat, kısa ve …

Snapchat TikTok benzeri özellik ile gelebilir!

Sosyal medya uygulamaları arasında eski popülerliğini kaybeden Snapchat, yeniden kullanıcıları kendine çekmenin peşinde. Snapchat, kısa ve yaratıcı müzik parçaları oluşturan Voisey adlı uygulamayı satın almış görünüyor. Peki ama bu yatırım ile firma TikTok ve Instagram Reels benzeri bir özellik mi kazanacak?

Snapchat, TikTok ve Reels videoları pazarına mı oynuyor?

İngiliz girişimciler tarafından hayata geçirilen Voisey, müzik parçalarının üzerine kendi sesinizle yaratıcı miksajlar yapmanızı sağlıyor. Snapchat ise bu uygulama ile birlikte TikTok pazarına yönelik özellikler ile karşımıza çıkabilir.

Voisey uygulaması, ilk ortaya çıktığı dönemlerde “müzik yaratmak için TikTok” şeklinde ortaya çıkmıştı. Kısa sürede İngiltere üzerinde popülerliğe kavuşan uygulama, bazı yaratıcı müzisyenlerin de kendini göstermesini sağladı.

Snapchat ise bugün artık her platformda yer alan hikayeler, kaybolan mesajlar ve Instagram ile özdeşleşen özel filtrelerle sosyal medyada bir çok ilkle karşımıza çıktı. Tahminler bu satın alma sonrası Snapchat’in TikTok ve Reels videoları benzeri kısa müzikli video çekme özelliğine kavuşacağı yönünde.

Voisey

Ancak Voisey uygulamasında yer alan müzik miksajı özelliği, kısa videolarla bir araya getirilebilir. Böylece platformun TikTok ve Instagram Reels videoları karşısında farklı bir alternatif sunabileceği düşünülüyor.

Snapchat’in bu uygulama için henüz ne kadar ödeme yaptığı ortaya çıkmış olmasa da, geçen hafta da bir müzik uygulaması olan İsrail girişimi Voca.ai için 70 milyon dolar ödeme yaptığını hatırlatmakta fayda var.

Snapchat, Instagram‘ın hikayeler özelliğinin devreye girmesi sonrası, Türkiye’de dahil olmak üzere birçok ülkede büyük bir kullanıcı kitlesi kaybetti. Şirketin o dönemde çıkardığı Spectacles isimli, video çeken ve Snap atabilen gözlük özellikle ikinci versiyonu ile tam bir hayal kırıklığı yaratmıştı.

Halen ABD’de büyük bir kullanıcı kitlesi bulunan uygulama, yeniden popüler olmak için kesenin ağzını açmışa benziyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası