Resmi Gazete’de yayında: Köprü ve otoyollar için bayram kararı!

Devletin işlettiği köprü ve otoyolların bayram boyunca ücretsiz olmasını kapsayan Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de resmen yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayında: Köprü ve otoyollar için bayram kararı!

Kurban Bayramı için çok az bir zaman kaldı. Burada insanların sevdikleriyle vakit geçirebilmesi için ulaşım büyük önem taşıyor. Ülkemiz de vatandaşların işini biraz daha kolaylaştırmak için bu gibi durumlarda elini taşın altına koyuyor. Peki bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz olacak mı? Kısa süre önce belli oldu.

Köprü ve otoyollar bayram boyunca ücretsiz

Devletin işlettiği köprü ve otoyolların bayramboyuncaücretsiz olmasını kapsayan Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de resmen yayımlandı. Bu noktada KGM sorumluluğunda olan otoyollar ve köprülerin ücretsiz kullanımı 24 Haziran Cumartesi günü saat 00.00’da başlayacak ve 3 Temmuz Pazartesi saat 07.00’a kadar devam edecek.

Bu karara Yap-işlet-devret projelerinin dahil olmadığını belirtelim. Yani onlar standart olarak daha önce nasıl çalışıyorlarsa aynı şekilde devam edecekler. Bunun dışında vatandaşlar 28 Haziran Çarşamba günü başlamak üzere Başkentray, Marmaray ve İZBAN gibi hizmetlerden de 1 Temmuz Cumartesi’ye kadar ücretsiz olarak yararlanma şansına sahip olacaklar.

Bunun dışında bayram tatili 9 gün oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz haftaki kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

””Kurban Bayramı ile ilgili özellikle turizm sektörümüzü hareketlendireceğine inandığım bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Bu sene Kurban Bayramımızı 28 Haziran ile 1 Temmuz arasında idrak edeceğiz. İstişarelerimiz neticesinde 26 ve 27 Haziran günlerini de idari izin kapsamına almayı kararlaştırdık. Hafta sonlarıyla birlikte vatandaşlarımız toplam 9 gün bayram tatili yapma imkanı bulacaktır.”

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası